Jeden dobry dzień

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

To jest tajemnica Romy Ligockiej: jej książki pisane są zawsze bardzo osobiście i emocjonalnie. Stąd ich siła i wyjątkowa więź z czytelnikami. Pisarka przygląda się światu, który ją otacza, opowiada nam swoje życie – zawsze trochę inaczej, zawsze z innej perspektywy. Refleksyjnie, dojrzale, z łagodnym poczuciem humoru.

Najnowsza książka jest może bardziej emocjonalna niż inne. Jej sercem jest bowiem opowieść autorki o tym, jak stara się pomóc bliskiej osobie w najważniejszych, pełnych bólu chwilach – w zmaganiu się z chorobą. Diagnoza brzmi: nowotwór.

Roma Ligocka postanawia towarzyszyć choremu przyjacielowi i razem z nim walczyć o każdy kolejny dzień. Dwanaście miesięcy. Szpitalne korytarze. Codzienność choroby. Chwile nadziei i momenty rozpaczy.

Jak oswoić pustkę po stracie bliskich? Jak wrócić do siebie? Skąd wziąć siłę?

Roma Ligocka nie szuka prostych odpowiedzi, ale robi wszystko, by wesprzeć czytelnika, dać nadzieję. Opowiada też o zwyczajnych spotkaniach, wzruszeniach, o miłości także. Dzieli się z nami swoim zachwytem nad urodą codzienności i głęboką radością z każdego dobrego dnia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 października 2019
  • Rozmiar: 120 str. 19 ilustracji
  • ISBN: 9788308071137
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Roma Ligocka "Jeden dobry dzień" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Eugenia Kotecka
17 sierpnia 2020

Proza Pani Romy Ligockiej jest moim zdaniem jedną z najbardziej osobistych i pełnych emocji w swoim gatunku. «Jeden dobry dzień» to niezwykle poruszająca opowieść o nadziei i walce o zdrowie przyjaciela, w której pomaga mu pisarka. Porusza niezwykle ważny temat straty i poradzenia sobie z pustką jaka pozostała po wspaniałej osobie. Opowieść zawiera bardzo osobiste fragmenty z życia autorki, która zdecydowała się towarzyszyć przyjacielowi w jego drodze do odejścia. Ligocka przekonuje czytelnika, że nawet w tych smutnych i trudnych chwilach, powinniśmy cieszyć się małymi rzeczami i próbować oderwać myśli. Pełna refleksji i skłaniająca do przemyśleń pozycja, która porusza bardzo ważne kwestie. Trudna i bardzo osobista opowieść,ale zarazem piękna i warta uwagi. Polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę