Wiatrom powierzoneTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

„Laura wie, co i jak wygrzebać z najskrytszych zakamarków Japonii. Tym razem znalazła telefon i wiatr i zamieniła je w dzieło! To bez wątpienia moja ulubiona pisarka!” – La Pina

Na zboczu góry Kujira-yama, czyli Góry Wieloryba, rozpościera się ogród Bell Gardia. Pośrodku stoi budka, a w niej niepodłączony do niczego telefon, który słowa śle z wiatrem. Z całej Japonii co roku przyjeżdżają tu tysiące osób dotkniętych żałobą, podnoszą słuchawkę i mówią do bliskich w zaświatach. Kiedy nad okolicę nadciąga niezwykłej siły tajfun, z daleka przybywa kobieta, gotowa własną piersią bronić ogrodu. Yui ma trzydzieści lat, a w pamięci datę, która przekreśliła to, kim kiedyś była: 11 marca 2011. Tamtego dnia tsunami zrównało z ziemią jej miejscowość i zabrało ze sobą jej matkę i córkę.

Po przyjeździe Yui poznaje Takeshiego, lekarza z Tokio, ojca czteroletniej dziewczynki, niemej od dnia śmierci matki. Ta znajomość pozwoli kobiecie odkryć, że prawdziwym cudem jest miłość. Nawet ta druga, nawet ta przez pomyłkę...

Laura Imai Messina prowadzi nas do miejsca, które istnieje naprawdę, w północno-wschodniej Japonii i z dyskrecją porusza temat tsunami z 2011 roku, ukazując kruchy, ale jednocześnie pulsujący nadzieją świat, historię godzenia się z własną tragedią.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 kwietnia 2021
  • Data powstania: 2021
  • Rozmiar: 170 str. 8 ilustracji
  • ISBN: 978-83-8230-139-7
  • Tłumacz: Lucyna Rodziewicz-Doktór
  • Prawa autorskie: Sonia Draga
  • Spis treści
Laura Imai Messina "Wiatrom powierzone" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Eleonora Michalik
01 września

Bardzo delikatna i spokojna książka o przeżywaniu żałoby.

Ciekawie jest czytać o skomplikowanych, trudnych emocjach, które przezywają bohaterowie tak powściągliwi w ich okazywaniu. Rzadko czytam książki, których akcja rozgrywa się na Dalekim Wschodzie, ale ta po prostu mnie urzekła. Polecam z całego serca, piękna książka.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę