Jestem nieletnią żoną

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Jestem nieletnią żoną
Jestem nieletnią żoną
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 65,30  52,24 
Jestem nieletnią żoną
Audio
Jestem nieletnią żoną
Audiobook
Czyta Ewa Abart
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Wstrząsająca historia nieletniej dziewczynki, która musiała stać się żoną.

Opowieść jednej z tysięcy dziewczynek, którym dorośli zgotowali piekło. Laila Shurki wysłuchała jej, aby móc opowiedzieć ją światu.

Pochodząca z Jordanii dwunastoletnia Salma chodzi do szkoły i pilnie się uczy. Marzy, żeby w przyszłości zostać lekarzem i pomagać dzieciom. Jednak jej rodzina ma w stosunku do niej inne plany. W wieku trzynastu lat zostaje wydana za mąż za piętnaście lat od niej starszego Ahmada. Salma przerywa naukę, ponieważ musi sprostać obowiązkom młodej mężatki. Rozpoczyna się koszmar na który nie przygotowała ją własna matka…

Jak w XX wieku wyglądają małżeństwa dorosłych mężczyzn z dziećmi? Czy dziecko może powiedzieć «nie»? Brutalna rzeczywistość o której świat woli milczeć.

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazała się «Perska miłość», jej debiut powieściowy, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: «Byłam służącą w arabskich pałacach», «Perska zazdrość», «Jestem żoną szejka», «Perska namiętność», «Byłam kochanką arabskich szejków», «Perska nienawiść», «Jestem żoną terrorysty» i «Perska zmysłowość», trafiły na listy bestsellerów i sprzedały się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 12 grudnia 2019
Laila Shukri "Jestem nieletnią żoną" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Jestem nieletnią żoną
Audiobook
Czyta Ewa Abart
34,90  25,48 
Adam Palkowski
31 marca 2020

,Jestem nieletnią żoną” to powieść na temat wykorzystywania i wydawania za mąż nieletnich. Historia, o której mówi się raczej mało, a która zdecydowanie porusza i zapada w pamięć. Ta brutalna rzeczywistość niestety dotyka tysiące dziewczynek żyjących na Bliskim Wschodzie. Salma to dwunastoletnia dziewczynka mieszkająca ze swoją rodziną w Jordanii. Dziewczynka skrycie marzy o zostaniu lekarką i każdą wolną chwilę poświęca nauce. Jej dziecięce marzenia zostają jednak okrutnie przerwane, w dniu gdy kandydat na męża jej starszej siostry stwierdza, że pragnie ręki Salmy. Dwunastoletniej dziewczynce odebrano jej dzieciństwo, ukochaną siostrę, możliwość chodzenia do szkoły, a przede wszystkim dziewictwo… Jest to mocna książka, wzruszająca i szokująca. Ale zdecydowanie warta uwagi. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę