SłużąceTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Służące
Służące
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 61  48,80 
Służące
Służące
Audiobook
Czyta Anna Guzik, Anna Seniuk, Karolina Gruszka
32  26,56 
Szczegóły
Opis książki

Służące – wspaniała, budzące duże emocje powieść, szturmem zdobyła serca czytelniczek na całym świecie. Pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w lutym 2009 roku, a już latem, przez sześć tygodni, niepokonanie triumfowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Łącznie Służące pozostawały w czołówce tej najbardziej poważanej listy ponad 100 tygodni! Do tej pory egzemplarze powieści trafiły do rąk 5 milionów czytelników w 35 krajach.

Powieść koncentruje się relacjach czarnoskórych kobiet służących w domach białych rodzina na południu Stanów Zjednoczonych w latach 60. XX wieku. Jednak pod warstwą tematyki rasistowskiej autorka ukryła pokłady uniwersalnych rozważań nie tylko o istocie człowieczeństwa i tolerancji, lecz przede wszystkim o zmaganiu się ze stereotypami, o przezwyciężaniu strachu, o ograniczeniach, którym wszyscy podlegamy i które pragniemy znieść. I wreszcie o przyjaźni i solidarności, których siła potrafi zdziałać cuda. Służące to świetnie napisana książka o zaskakująco wyzwalającej mocy!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372788856
  • Tłumacz: Małgorzata Hesko-kołodzińska
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Kathryn Stockett "Służące" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Służące
Audiobook
Czyta Anna Guzik, Anna Seniuk, Karolina Gruszka
32  26,56 
Książka należy do serii
«Gorzka Czekolada»
Wśród rekinów
Na szlaku szczęścia
W lesie
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę