3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Władca Pierścieni

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Władca Pierścieni to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść  wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię  autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także  przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu czterdziestu przeszło lat od pierwszego wydania Władcy Pierścieni miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi.

John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973), angielski naukowiec, prozaik i poeta, urodził się w Bloemfontain w Afryce Południowej, ale całe niemal życie spędził w Anglii. Wcześnie utraciwszy ojca, był wraz z bratem wychowywany przez matkę, która wywarła wielki wpływ na osobowość przyszłego pisarza - podobnie jak ona, głęboko religijnego katolika. Po ukończeniu studiów w 1915 r. Tolkien został wysłany na front do Francji, skąd jednak niebawem powrócił, zarażony gorączką okopową. Na krótko przedtem zawarł ślub z Edith Bratt, poznaną osiem lat wcześniej jego pierwszą - i jedyną - miłością.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 29 września 2019
  • ISBN: 978-83-7758-455-2
  • Tłumacz: Maria Skibniewska
  • Wydawca: Muza
  • Spis treści
John Ronald Reuel Tolkien "Władca Pierścieni" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Rudolf Nosowski
05 maja 2020

Ta książka to moje dzieciństwo, po której przeczytaniu doceniłem niezapomnianą podróż w bajeczny świat, gdzie myślami utkwiłem już na zawsze!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę