Jak przejąć kontrolę nad światem 2

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Jak przejąć kontrolę nad światem 2
Tekst
Jak przejąć kontrolę nad światem 2
E-book
36 
Szczegóły
Opis książki

Peryferie Hawany, trzewia Szanghaju i mikrokosmos lokalnego oddziału Poczty Polskiej. Apetyt na miłość, COVID-19 i hot@16challenge.

Zapiski z gwałtownie przekształcającego się świata. Zarówno z tego wielkiego, jak i ze wszechświatów małych, rzadko zauważanych.

JPKNŚ 2 to drugi tom głośnych tekstów Doroty Masłowskiej, które na przestrzeni lat wyewoluowały w stronę autorskiego gatunku z pogranicza eseju, stand-upu i pamiętnika. Wyczulona na język ulicy i mediów Dorota Masłowska obiektem refleksji czyni (nie)ważne i potoczne: urząd pocztowy, kurs szycia, podróż, stypendium pisarskie, obyczaje pandemiczne. Poddaje analizie rozmaite detale i sfery naszej codzienności, tworząc oryginalny zapis współczesnej obyczajowości, jednocześnie zabawny i bolesny.

„Trudno o lepszy moment, by sięgnąć po książkę Doroty Masłowskiej, która mimo «zagmatwanej niemożliwości, odrażającego nonsensu i naszej bzdurnej niemocy» próbuje chwytać konkret doświadczenia. To realne jest brzydkie, ale jest swojskie, jest nasze. Czy jednak to właśnie ono w swej brzydocie musi się zawsze wyłaniać z mgły? Owszem, na tym polega urok naszego losu tkwiącego między mgłą i brzydotą w dialektycznym napięciu, którego nie zmniejsza ani konsumpcja, ani medialna popkultura. Masłowska nie udaje, że kontroluje świat, ale sprawuje pełną kontrolę nad językiem i oddaje go czytelnikowi, by służył za latarnię w coraz bardziej zamglonej rzeczywistości”. Edwin Bendyk

Audiobook w interpretacji Jana Peszka

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 11 grudnia 2020
  • ISBN: 9788308073612
  • Lektor: Jan Peszek
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Dorota Masłowska "Jak przejąć kontrolę nad światem 2" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Jak przejąć kontrolę nad światem 2
E-book
36 
Aurelia Rusiecka
02 marca

Bardzo polecam. Jest strasznie i jest śmiesznie. Jest coś w języku autorki wyrażającym idealnie to co czuję, a nie potrafię tak precyzyjnie nazwać, co wywołuje u mnie długotrwałe napady niepohamowanego śmiechu :) Ostatnie trzy teksty dotyczą trwającej pandemii i nie są już tak zabawne, jak poprzednie teksty, ale autorka równie trafnie opisuje naszą rzeczywistość.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę