OdruchAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tekst
Odruch
E-book
32  23,68 
Szczegóły
Opis książki

Mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny, który zostanie w twojej głowie już na zawsze…

Blythe Connor pragnie być dla swojej małej Violet czułą i troskliwą matką, jakiej sama nigdy nie miała.

Ale w tym pierwszym, najbardziej intensywnym i wyczerpującym okresie macierzyństwa Blythe dochodzi do wniosku, że z jej córką jest coś nie tak – dziewczynka nie zachowuje się jak większość dzieci. A może to tylko wyobraźnia? Jej mąż, Fox, uważa, że na pewno ma przywidzenia. Im bardziej Fox lekceważy jej obawy, tym bardziej Blythe wątpi, czy jest przy zdrowych zmysłach, a my zaczynamy zadawać sobie pytanie, czy jej opowieść o swoim życiu jest prawdziwa.

Dopiero gdy rodzi się Sam, Blythe odkrywa szczęście i bliskość z dzieckiem, o jakich zawsze marzyła. Wydaje się, że nawet Violet kocha młodszego braciszka. Kiedy jednak jedno zdarzenie w mgnieniu oka nieodwracalnie zmienia ich życie, Blythe musi się zmierzyć z okrutną prawdą.

"Odruch" jest majstersztykiem, który czyta się jednym tchem, hipnotyzującą powieścią, która podważa wszystko, co wiemy o macierzyństwie i obowiązkach rodziców wobec dzieci, oraz ukazuje dramat kobiet, którym nikt nie wierzy.

Ashley Audrain zaczęła pracę nad powieścią «Odruch», kiedy zrezygnowała ze stanowiska dyrektora ds. promocji i komunikacji w wydawnictwie Penguin Books Canada, by zająć się wychowaniem dwójki dzieci. Wcześniej pracowała w Los Angeles oraz w międzynarodowej agencji public relations w Toronto, gdzie obecnie mieszka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 26 stycznia 2021
  • Czas trwania: 8 godz. 59 min 24 sek.
  • ISBN: 9788382349504
  • Tłumacz: Łukasz Praski
  • Lektor: Maria Seweryn
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Ashley Audrain "Odruch" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Odruch
E-book
32  23,68 
Tamara Fiołkowska
22 marca

Uwielbiam thrillery psychologiczne! A tę książkę to już w ogóle.. przeczytałam jednym tchem! Nie mogłam się od niej oderwać. Blythe wiedzie udane życie u boku męża. Do szczęścia brakuje tylko dziecka, lecz gdy to się pojawia, kobieta szybko wyzbywa się wizji pięknego, szczęśliwego i udanego macierzyństwa. Bohaterka stacza się w otchłań bezsilności, dostrzega w córce niepokojące rzeczy, których nie widzą lub nie chcą widzieć inni tłumacząc «przecież to tylko dziecko». Jedno tragiczne wydarzenie zmienia wszystko. Zmienia się również podejście czytelnika co do postrzegania poszczególnych postaci. Czy Blythe może mieć rację? Czy kobieta jest chora i potrzebuje pomocy? Czy uda się odbudować nadwątlone więzi między matką a córką, które w toku książki okazują się mieć głębsze podstawy? I podstawowe pytanie: czy każdy z nas jest stworzony do posiadania dzieci? Z niecierpliwością czekam na kolejne książki tej autorki. Pisze genialnie…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę