Czas pomsty

Tekst
Z serii: Dzikie pola
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Szlachcic Nadolski wraca z wojny w rodzinne strony. Jego dobra są splądrowane, żona i dzieci nie żyją. Wszystkiemu winni są rzekomo Tatarzy, ale Nadolski w to nie wierzy. Próbuje dociec prawdy, by pomścić najbliższych.

Czy przerażające zbrodnie uda się wyjaśnić? Kto spośród bohaterów jest dobry, a kto zły? Kolejne strony dają odpowiedzi na te pytania. Pozwalają też poznać zapomniany skrawek szlacheckiej Rzeczypospolitej, gdzie o sprawiedliwość trzeba było walczyć z szablą w dłoni. I gdzie nadprzyrodzone miesza się z realnym.

"Zdawać by się mogło, że los aż nadto doświadczył Żegotę Nadolskiego herbu Bojno. Powraca on wszak w rodzinne strony jako weteran wielu bitew i wojen. Co gorsza, przyjdzie mu uklęknąć przy grobach najbliższych, którzy zginęli podczas najazdu Tatarów. Nie wie jednak, że przeznaczenie szykuje dla niego o wiele mroczniejszą przyszłość. Nie wie, że za śmiercią jego rodziny kryje się straszliwa tajemnica, a jego samego czeka rozwikłanie iście diabelskiej intrygi, w której urok wiedźmy i wrogie szable to najmniejsze z zagrożeń.

Wartka, żywa akcja, świetny warsztat i piękna wizja rzeczywistości szlacheckiej – to Dzikie Pola w całej okazałości.

Uwaga! Lektura powieści grozi zarwaniem nocy, nieświadomą archaizacją języka i wyprawą na pchli targ w poszukiwaniu jakiejkolwiek szabli."

Marcin Mortka

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788324583775
  • Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Spis treści
Maciej Liziniewicz "Czas pomsty" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Fryderyk Jagielka
13 sierpnia 2020

Z wojennej tułaczki do rodzinnego majątku powraca Żegota Nadolski. Mając nadzieję na zobaczenie pozostawionych tam przed wyruszeniem na bitwę żony i dzieci, zastaje jedynie groby najbliższych i puste ściany. Jego osobista tragedia pcha go ku żądzy zemsty i odszukania sprawcy tego czynu. Fabuła powieści toczy się się na «Dzikich polach», terenach dziś należących Ukrainy, a akcja osadzona jest w realiach Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Autor zdecydował się na zabieg stylizacji języka, aby był bardziej podobny to tego z czasu akcji oraz pozwolił bardziej wczuć się w klimat."Czas pomsty" dał mi prawdziwą przyjemność z czytania i pozwolił oderwać się od rzeczywistości. Jest to rewelacyjne połączenie thrillera z powieścią historyczną i odrobiną fantasy. Zdecydowanie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę