Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma BombadilaAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila
Tekst
Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila
E-book
32 
Szczegóły
Opis książki

Wyjątkowo edycja w jednym tomie dwóch magicznych opowieści Tolkiena oraz baśniowego cyklu wierszy, nawiązującego do jednej z najbardziej tajemniczych postaci z Władcy Pierścieni – Toma Bombadila

Zawarte w książce opowieści stanowią dowód niezwykłego poczucia humoru Tolkiena, który musiał «odreagować» wieloletnią pracę nad epopeją Władca Pierścieni. Pisarz w żartobliwy sposób wykorzystuje tu motywy heroiczne i rycerskie, robiąc sobie wakacje od «spraw wyższych, głębszych lub bardziej tajemniczych», o których traktuje trylogia.

W Gospodarzu Gilesie Tolkien śmieje się serdecznie z tego, co wcześniej traktował z największą powagą jako pisarz, uczony i krytyk, a przedstawia się nam jako wydawca i tłumacz dawnego rękopisu, opisującego powstanie pewnego królestwa w przedarturiańskiej Brytanii. Z kolei Kowal z Podlesia Większego stanowi próbę wytłumaczenia słowa «faerie» za pomocą krótkiej historyjki o kucharzu i jego cieście. Wreszcie Przygody Toma Bombadila to oryginalne, zabawne wiersze związane z anegdotami z Hobbita i Władcy Pierścieni.

Książka jest idealną okazją dla fanów Śródziemia do zapoznania się z mniej znanymi utworami Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż w świat pełen magii i czarów, i zachwyci czytelników w każdym wieku.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 20 kwietnia 2021
  • ISBN: 9788382022742
  • Tłumacz: Aleksandra Jagiełowicz, Cezary Frąc
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
John Ronald Reuel Tolkien "Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Gospodarz Giles z Ham. Kowal z Przylesia Wielkiego. Przygody Toma Bombadila
E-book
32 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę