Kryształowi. Tom 3. PolowanieTekst

Z serii: Kryształowi #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie. Sprawę prowadzi Driver – outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, glina z krwi i kości. Czwórka obecnych przy zdarzeniu stróżów prawa trafia pod lupę Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Ich zeznania są wyjątkowo spójne, ale tylko do czasu, gdy jedno z nich ginie pod kołami pociągu.

Gdy pojawiają się anonimy i wzajemne oskarżenia, funkcjonariusze tracą poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do swoich partnerów. Ich ofiarą pada Driver, który decyduje się wyznać prawdę dziennikarce. W kawiarni, gdzie są umówieni, czeka na niego płatny zabójca…

Mogłoby się wydawać, że w brutalnym świecie poradzą sobie tylko mężczyźni, tymczasem zastępcą naczelnika BSWP zostaje Zośka. Mundurowi myślą, że władza uderzyła jej do głowy, nie wiedzą jednak, że Zośka także może pociągnąć za spust.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 04 października 2019
  • Rozmiar: 370 str. 1 ilustracja
Joanna Opiat-Bojarska "Kryształowi. Tom 3. Polowanie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiara Guza
10 czerwca 2020

Ostatnia część wspaniałej serii Kryształowych przeczytana i jest mi bardzo z tego powodu źle. Bardzo polubiłam poznańskich policjantów i ponurą atmosferę wykreowaną przez autorkę. Tytułowa kryształowość w tej części okaże się cechą wręcz na wymarciu, zwłaszcza wśród przedstawicieli Biura Spraw Wewnętrznych. Autorka po raz kolejny wietrzy najbardziej zgniłe brudy policyjne, rzuca światło na korupcję, szemrane interesy i oszustwa w szeregach mundurowych. Wciągająca i zaskakująca pozycja, która nie a się nudzić. Mocne sceny, wulgarny język, wszystko to wprowadza nas w klimat nieznanych zwykłemu Kowalskiemu okoliczności pracy policjantów, gdzie lojalność i uczciwość to towar deficytowy. Dla mnie ta część utrzymuje świetny poziom pozostałych i zdecydowanie jest warta przeczytania. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę