Pakiet J.D. Barker (Czwarta małpa, Piąta ofiara, Szóste dziecko)

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Pakiet J.D. Barker (Czwarta małpa, Piąta ofiara, Szóste dziecko)
Pakiet J.D. Barker (Czwarta małpa, Piąta ofiara, Szóste dziecko)
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 174,98  139,98 
Pakiet J.D. Barker (Czwarta małpa, Piąta ofiara, Szóste dziecko)
Audio
Pakiet J.D. Barker (Czwarta małpa, Piąta ofiara, Szóste dziecko)
Audiobook
Czyta Marcin Hycnar
89,99  63,89 
Szczegóły
Opis książki

Seria #4MK o detektywie Samie Porterze odniosła międzynarodowy sukces, prawa zostały sprzedane do kilkudziesięciu krajów, a sam autor porónywany jest do Stephena Kinga.

Czwarta małpa

Tajemniczy seryjny morderca zwany przez policję Zabójcą Czwartej Małpy sieje grozę wśród mieszkańców Chicago. Policja od lat bezskutecznie próbuje odkryć jego tożsamość. Przełomem w śledztwie jest wypadek, w którym pod kołami autobusu ginie pieszy. Prawdopodobnie to Zabójca Czwartej Małpy: przy zwłokach zostaje znalezione charakterystyczne pudełko z fragmentem ciała uprowadzonej ofiary.

Detektyw Sam Porter w kieszeni marynarki mężczyzny znajduje pamiętnik. Musi wejść w umysł psychopaty, by zrozumieć jego zagmatwaną historię i odnaleźć ostatnią porwaną osobę. Zanim będzie za późno…

Piąta ofiara

Chicago. Jedna z najsurowszych zim od wielu lat. Pod powierzchnią skutego lodem jeziora znaleziono ciało nastolatki Elli Reynolds. Nikt nie wie, jak to możliwe – dziewczyna zniknęła przed trzema tygodniami, podczas gdy jezioro zamarzło kilka miesięcy wcześniej. Co więcej Ella ma na sobie ubrania, w których ostatnio widziano inną poszukiwaną nastolatkę. Ale jej zaginięcie zgłoszono dwa dni temu…

Media ogłaszają, że za porwaniem stoi seryjny morderca. Sam Porter próbuje rozwikłać zagadkę, czując, że sprawa może być początkiem czegoś większego. Jednocześnie wbrew poleceniom przełożonych, ogarnięty obsesją, na własną rękę kontynuuje pościg za Zabójcą Czwartej Małpy. Detektyw Porter szybko zdaje sobie sprawę, że jedynym miejscem bardziej przerażającym od umysłu seryjnego mordercy jest umysł kobiety, która wydała go na świat.

Szóste dziecko

Detektywowi Samowi Porterowi słowa „Ojcze, wybacz mi” przywołują dawno zapomniane wspomnienia; celowo pogrzebaną przeszłość. Dla Ansona Bishopa stają się pomostem łączącym dzieciństwo z teraźniejszością i powodem do ujawnienia ukrytej od dawna prawdy. Kilka słów, zapisanych obok każdego ciała, łączy ofiary z nieuchwytnym mordercą, w tym samym momencie pozostawiającym po sobie trupy na przestrzeni całych Stanów Zjednoczonych. FBI wpada w panikę – tym bardziej że w jego szeregach szerzy się korupcja. Kiedy Anson Bishop, główny podejrzany w sprawie Zabójcy Czwartej Małpy, ujawni swoją historię, zmieni zupełnie nie tylko kierunek śledztwa, ale też życie wszystkich zaangażowanych.

J.D. Barker jest pisarzem jedynym w swoim rodzaju – to coś rzadkiego i wyjątkowego.

JAMES PATTERSON

Utalentowany, niesamowicie przebiegły pisarz.

JEFFERY DEAVER

J.D. Barker – Amerykański autor międzynarodowych bestsellerów. Jego książki to wyjątkowe połączenie thrillera, kryminału i powieści z elementami nadprzyrodzonymi – przez co Barker bywa często porównywany do Stephena Kinga. Przygodę z pisaniem rozpoczął podczas studiów. Dzięki pierwszej powieści został laureatem Bram Stoker Award za najlepszy debiut.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 kwietnia 2021
  • Rozmiar: 1510 str. 5 ilustracji
  • ISBN: 9788381439893
  • Tłumacz: Agata Ostrowska, Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
J. D. Barker "Pakiet J.D. Barker (Czwarta małpa, Piąta ofiara, Szóste dziecko)" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Pakiet J.D. Barker (Czwarta małpa, Piąta ofiara, Szóste dziecko)
Audiobook
Czyta Marcin Hycnar
89,99  63,89 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę