Bogowie, honor, Ankh-MorporkTekst

Z serii: Świat dysku #21
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Coś nowego pojawiło się między starożytnymi miastami Ankh-Morpork i Al-Khali. Dosłownie. To wyspa, wynurzająca się z dna Okrągłego Morza Dysku.

Ponieważ jest niezamieszkana i oba miasta roszczą sobie do niej prawa, komendant Vimes ze swymi wiernymi strażnikami staje wobec zbrodni tak wielkiej, że żadne prawa jej nie obejmują. Nazywa się „wojna”.

Ale nie lękajcie się. Wszystko to dzieje się na dalekim świecie Dysku, gdzie chciwość i ignorancja wpływają na działania polityków i gdzie całkiem normalni ludzie zachowują się czasem jak totalni idioci. Krótko mówiąc, w świecie zupełnie niepodobnym, przynajmniej na pierwszy rzut oka, do naszego.

Dostajemy do rąk książkę, której wartką akcją i szalonymi przygodami zachwyci się syn, a ukrytymi aluzjami – ojciec.

Piotr Sarzyński, Polityka, 9 lipca 2005

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – «Kolor magii». Po ukazaniu się w 1986 roku książek «Blask fantastyczny» i «Mort» Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 23 grudnia 2020
  • ISBN: 9788382345742
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "Bogowie, honor, Ankh-Morpork" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Prawda
Eryk
Wyprawa czarownic
-5%
Juri Kapitan
26 lutego

Terry Pratchett z lekkim przymrużeniem oka i pobłażliwym uśmiechem na ustach, wyjaśnia nam, dlaczego tak naprawdę wybuchają wojny, jak kształtuje się międzynarodowa polityka i dlaczego tam, gdzie króluje ignorancja i chciwość, potrzeby zwykłych ludzi się nie liczą. A wszystko to na tle śledztwa prowadzonego przez Samuela Vimesa, którego celem jest wykrycie i powstrzymanie przestępców winnych największej z możliwych zbroni – wojnie. Najlepsza i najbardziej błyskotliwa parodia stosunków międzynarodowych i ksenofobii z jaką się do tej pory spotkałem. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę