Contender. Zawodnik. Tom 1. WybranyTekst

Z serii: Zawodnik #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Rozpoczyna się rozgrywka, w której stawką jest przetrwanie, a areną obcy świat, gdzie przeciwnicy czyhają dosłownie wszędzie. Zwycięzca może być tylko jeden.Historia ludzkości zna wiele przypadków niewyjaśnionych zaginięć. Grupa nastolatków wkrótce pozna ich tajemnicę.Cade Carter siedział na pokładzie samolotu i zastanawiał się, w jakim kierunku potoczy się jego życie, gdy niespodziewanie został przeniesiony do obcego świata, rojącego się od pamiątek z dziejów Ziemi. Bohaterowie natkną się na prehistoryczne zwierzęta, odnajdą pozostałości zaginionych cywilizacji, a także - co najbardziej niesamowite - spotkają osoby z odległej przeszłości.Oszołomiony, rzucony w nową, zagadkową rzeczywistość Carter nie dostanie wiele czasu na dojście do siebie. Niemal natychmiast zostanie zmuszony do walki o życie, którą stoczy w towarzystwie grupy nastolatków o szemranej przeszłości. Wszyscy staną się zawodnikami biorącymi udział w nie kończącej się, brutalnej rozgrywce, w turnieju kontrolowanym przez enigmatyczne istoty.Bohater stanie przed prostym wyborem: przystanie na reguły gry lub zginie.Czas szykować się do walki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 sierpnia 2019
  • ISBN: 978-83-7686-807-3
  • Tłumacz: Grzegorz Komerski
  • Wydawca: Jaguar
  • Spis treści
Taran Matharu "Contender. Zawodnik. Tom 1. Wybrany" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Justyn Misiak
30 czerwca 2020

Już dawno słyszałem o twórczości Tarana Matharu, ale jakoś nigdy nie było okazji, żeby po nią sięgnąć. W końcu się udało i padło na powieść «Wybrany». Opowiedziana historia totalnie mnie wciągnęła i pozwoliła zagłębić się całkowicie w świecie przedstawionym przez autora. W skrócie: Cade jest wzorowym chłopakiem, który nie miewał problemów ani w szkole, ani w domu. Pewnego dnia zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież laptopów i trafia do ośrodka wychowawczego. Nagle dzieje się coś bardzo dziwnego – wszyscy przebywający w ośrodku zostają przeniesieni do innego, obcego świata, w którym znajdują pamiątki z dziejów Ziemi, jak prehistoryczne zwierzęta czy zaginione cywilizacje. Tym samym Cade zostaje zmuszony do walki na śmierć i życie – jest on bowiem zawodnikiem biorącym udział w rozgrywce, kontrolowanej przez tajemnicze istoty… Czas się kończy, a jeśli chłopak nie stanie do walki, zginie… Główny bohater jest bardzo sympatycznym, inteligentnym chłopakiem, niestety na każdym kroku musi zmagać się z rówieśnikami. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak świetnie autor wykreował świat przedstawiony – połączył elementy prehistorii, starożytności, a także dość bliskiej przeszłości. Styl autora również zasługuje na uwagę, powieść czyta się lekko i przyjemnie. Zabrakło mi jedynie dopracowania innych bohaterów, którzy mogliby nadać całej historii jeszcze lepszego charakteru. Jeżeli lubicie powieści młodzieżowe, gdzie po prostu dużo się dzieje, to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę