Życie ze złością

Tekst
Odzyskaj spokój i kontrolę nad swoim życiem
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Każdy z nas od czasu do czasu się złości. Złość – jak wszystkie emocje – jest potrzebna i naturalna, a nawet pożyteczna. Wskazuje, że coś jest dla nas ważne, trudne lub bolesne, pomaga zauważyć niezaspokojone potrzeby, a także informuje, że ktoś przekracza nasze granice bądź że coś nam zagraża lub nie służy. Mobilizuje siły do poradzenia sobie z niekorzystną sytuacją.

Złość ma jednak także destrukcyjne oblicze . Osoby szybko wpadające w złość są nadmiernie wrażliwe, łatwo je dotknąć, urazić czy doprowadzić do furii. Złoszczą się z powodów, których inni ludzie nawet nie zauważają. Wciąż rozpamiętują swoje problemy, rozmyślają o doznanej krzywdzie i przykrościach, jakie je spotkały. Przestają zauważać jakiekolwiek pozytywy – widzą wyłącznie trudności. Złość przejmuje kontrolę nad każdą sferą ich życia. Prowadzi do agresji, niszczy relacje z ludźmi, skłania do robienia rzeczy, których potem żałują, odbiera spokój i zdolność panowania nad sobą.

Jeśli czujesz się bezsilny wobec złości i nie potrafisz sobie z nią poradzić, ta książka jest dla ciebie.

To nie jest książka przyjemna. To nie jest książka, która poprawia samopoczucie. To jest książka, która poprawi twoje życie i pomoże ci postępować mądrzej .

Dzięki niej:

• dowiesz się, czy jesteś osobą uzależnioną od złości,

• uświadomisz sobie mechanizm wpadania w błędne koło złości,

• dostrzeżesz bolesne konsekwencje tego uczucia,

• dowiesz się, jak stawiać złości granice, by nie wymknęła się spod kontroli,

• poznasz konkretne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

• nauczysz się zdrowych reakcji, stosując 11 zasad kontrolowania złości,

• odzyskasz spokój i kontrolę nad swoim życiem,

• poprawisz relacje z ludźmi.

Możesz wieść normalne życie – wolne od wściekłości, brutalności, agresji i bezużytecznej złości. Wybór należy do ciebie!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 28 maja 2020
  • ISBN: 9788374898423
  • Tłumacz: Łucja Ochmańska
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Ron Potter-Efron "Życie ze złością" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Cytaty 1

Angry all the time. An emergency guide to anger control

0katkroolik
LK
06 lipca 2021

Nie i jeszcze raz nie. Napisana prowokująco, ze złością, wzbudza poczucie winy. Napisana chaotycznie, nie proponuje rozwiązań (cudem dobrnęłam do trzeciego rozdziału i nie wiem czy zmęczę ciąg dalszy), tylko obwinia za stan rzeczy, stosując wyolbrzymienia. Ja nie radzę sobie ze złością po prostu narzekając innym, łatwo się irytując i za często ją odczuwając i kupiłam ją z myślą o pracy nad emocjami. Dostaję jakieś zupełnie nieadekwatne przykłady, z wybijaniem szyb, krzywdzeniem fizycznym innych ludzi, wyrzucaniem z pracy i niszczeniem sobie życia i mienia. I OBWINIANIEM za ten stan rzeczy.


Napisane w takim tonie, jakby autor sam chciał się wyżyć i pozbyć złości. Nie widzę w niej konstruktywnych rad, a każda strona bardziej mnie denerwuje. Szukam konstruktywnej krytyki, wszystko z niej notuję – bo chcę coś wyciągnąć z lektury – ale notatki nie trzymają się kupy, bo książka nie ma żadnej myśli przewodnie, skacząc między ekstremalnymi przykładami.

Wiera Antkowiak
28 września 2020

Rzetelny poradnik o tym jak zapanować na d własną złością, który swojego czasu bardzo pomógł mi wyjść na prostą. Szereg konkretnych porad i wskazówek opisanych przez autora, okazały się nie tak trudne do wprowadzenia w życie, a merytoryczna część pozwoliła mi lepiej zrozumieć uczucie gniewu i poznać życie bez gwałtownych napadów złości powtarzających się jak błędne koło. Książkę polecam wszystkim nerwusom. Werze, że mogła pomóc nie tylko mnie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę