Stephen King. Instrukcja obsługiTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Co łączy Stephena Kinga z księżną Dianą?


Co wspólnego mają ze sobą młotek, pornosy i jego opowiadania?


Której swojej powieści Król Grozy najbardziej nie lubi?


I wreszcie: co robił w piwnicy domu Kinga zespół Ramones?


Stephen King. Instrukcja obsługi to pierwszy kompleksowy przewodnik po literackim i filmowym świecie twórcy To. Omówiono tu wszystkie książki, jakie wydał (oraz kilka tych, które chciał napisać), każdą adaptację filmową. Znajdziecie tu miniprzewodnik po miasteczku Castle Rock i historię powstania Mrocznej Wieży.


Stephen King. Instrukcja obsługi to także rozmowy z twórcami, którzy pracowali z Kingiem – Mickiem Garrisem (Lśnienie, Bastion), Peterem Straubem (Talizman, Czarny dom) Zakiem Hilditchem (1922), Tommym Lee Wallace’em (To) – czy z tymi, którzy stali się częścią ikonicznych adaptacji jego prozy, jak Lisa i Louise Burns, czyli bliźniaczki Grady z Lśnienia Kubricka. Amerykański rynek powieści grozy podsumowuje Robert McCammon, wyróżniony Nagrodą Brama Stokera twórca takich bestsellerów, jak Magiczne lata i Łabędzia pieśń (pięć milionów sprzedanych egzemplarzy).


Z kolei popularni pisarze (Katarzyna Puzyńska, Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Robert J. Szmidt, Rafał Kosik, Mort Castle i Artur Cieślar) podzielili się opowieściami o ich „pierwszym razie z Kingiem” i o tym, co w jego twórczości najbardziej ich przeraża.


Stephen King. Instrukcja obsługi to najpełniejszy przewodnik po twórczości Stephena Kinga dostępny na polskim rynku. I jedyny taki stworzony przez autora z Europy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 maja 2019
Robert Ziębiński "Stephen King. Instrukcja obsługi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Róża Gapinska
23 lipca 2020

Jestem fanką Kinga już od lat, jest to mój pewnik czytelniczy, do którego wracam co jakiś czas i wiem, że mnie nie zawiedzie. Wydaje mi się też, że o kim jak o kim, ale o Stephenie Kingu chyba słyszał każdy, choć niekoniecznie czytał. Sporo już o nim wiem, ale po książkę «Stephen King. Instrukcja obsługi» sięgnęłam z ciekawości, pomyślałam, że mogę dowiedzieć się jeszcze czegoś ciekawego o analizie tekstów autora lub o jego sposobie tworzenia. Otóż lektura ta obfitowała w nowe dla mnie informacje, są tutaj ciekawostki, adaptacje, jego inspiracje, recenzje innych twórców odnośnie literatury Kinga. Fani na pewno będą usatysfakcjonowani. Jest to «kompendium», od którego warto zacząć swoją przygodę z książkami Kinga. Polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę