Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Bardzo praktyczna książka dla każdego, kto zamierza kupić swoje pierwsze mieszkanie lub pierwszy raz mieszkanie sprzedać.


Autor w przystępny sposób przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces. Wytłumaczy na co trzeba zwrócić uwagę i jakich błędów unikać.


Książka jest również kompendium wiedzy dla osób chcących na zakup swojego mieszkanie zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Jeśli zastanawiasz się, czy teraz jest dobry czas na kupno lub sprzedaż mieszkania. Jeśli nie wiesz od czego zacząć…


To ta książka jest właśnie dla Ciebie!


Książka została podzielona na siedem części. Dowiesz się z nich:


• Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny, zbudować swoją zdolność kredytową i współpracować z pośrednikiem kredytowym (przede wszystkim czy warto po kredyt wybrać się do swojego banku, czy do pośrednika).


• Jak uniknąć najróżniejszych pułapek sprzedając lub kupując mieszkanie (a jest ich wiele – tak samo jak kupujących oraz sprzedających, którzy nie zawsze maja czyste intencje, a do tego dochodzi wielu handlarzy, którzy na obrocie mieszkaniami „zjedli zęby”).


• Wszystko o kupnie mieszkania na kredyt i za gotówkę. Kosztach kredytu, ratach, oprocentowaniu, zdolności kredytowej, formalnościach, które musi spełnić kredytobiorca.


•  O samych mieszkaniach: okazjach, lokalizacji, stanie technicznym mieszkania i aspektach psychologicznych związanych z zakupem.


• Wszystko o sprzedaży mieszkania. Jak wycenić mieszkanie, podnieść jego wartość, przygotować do sprzedaży i przygotować przyciągające uwagę ogłoszenie.


• Jak negocjować warunki kupna oraz sprzedaży tak aby uzyskać jak najlepszą, a przede wszystkim satysfakcjonującą zarówno sprzedającego jak i nabywcę cenę.


• Czy warto współpracować z pośrednikiem zajmującym się obrotem nieruchomościami. W jakich sytuacjach i na jakich zasadach. Oraz z którymi warto współpracować – bo uwierzcie nie z wszystkimi warto podejmować współpracę.


• Jak przygotować umowę kupna sprzedaży – od umowy rezerwacyjnej po umowę końcową przenoszącą prawo własności lokalu ze sprzedającego na nabywcę. Od różnych form umowy, przez koszty notarialne po przekazanie mieszkania od strony formalnej i praktycznej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 kwietnia 2021
Robert Stępowski "Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę