Nie zaczęło się od ciebieTekst

Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból, obsesje mogą mieć zupełnie inne podłoże, niż sądziliśmy do tej pory. Ich korzenie mogą sięgać do czasów naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Najnowsze badania dowodzą tego, co wielu badaczy wcześniej przeczuwało – traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Książka czerpie z badań czołowych ekspertów zajmujących się zagadnieniem zespołu stresu pourazowego, m.in. Rachel Yehudy i Bessera van der Kolka. Nawet jeśli osoba, która doświadczyła traumy od dawna nie żyje albo historia tego doświadczenia została zapomniana lub przemilczana, ślady emocjonalne tego zdarzenia mogą wciąż być żywe. Często są głęboko ukryte, zakodowane w genach i języku i mogą odgrywać dużo większą rolę, niż do tej pory przypuszczano.

 Mark Wolynn, pionier w badaniach nad dziedziczną traumą, od ponad dwudziestu lat pracuje jako terapeuta. 

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380155916
  • Tłumacz: Maria Reimann
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Mark Wolynn "Nie zaczęło się od ciebie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiesława Kalka
31 marca 2020

Jeśli podejrzewasz, że źródło Twoich problemów ukrywa się w mroku rodzinnych historii i niekoniecznie pozytywnych doświadczeń, to jest to książka dla Ciebie. Być może uda Ci się uwolnić lub staniesz choć o parę kroków bliżej do ulgi.Temat bardzo mi bliski, książka pomogła mi zrozumieć wiele rzeczy i pogodzić się z nimi. Książka zawiera również ćwiczenia, które ułatwiają przyswoić teorię. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę