Kwiaty dla Algernona

Tekst
Z serii: s-f
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Kwiaty dla Algernona
Kwiaty dla Algernona
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 68,80  55,04 
Kwiaty dla Algernona
Audio
Kwiaty dla Algernona
Audiobook
Czyta Maciej Kowalik
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Książka została sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy, przetłumaczona na 27 języków, wydana w ponad 30 krajach.

Tekst wyróżniono najważniejszymi nagrodami w świecie science fiction: Hugo (opowiadanie) i Nebula (powieść). Ta ponadczasowa opowieść doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie.

Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

„Wielka literatura. Historia i główny bohater pozostają ze mną od kilkudziesięciu lat, od chwili, gdy przeczytałem książkę” - Conn Iggulden.

„Arcydzieło poruszającej błyskotliwości (…) chwytające za serce i całkowicie, bezdyskusyjnie znakomite” - „The Guardian”

„Przejmująco szczera. Skłoni cię do refleksji nad twoim życiem i złamie ci serce” - „The Guardian Online”

„Uderzająco oryginalna” - „Publishers Weekly”

„Przekonująca i poruszająca opowieść” - „New York Times”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380627024
  • Tłumacz: Krzysztof Sokołowski
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Daniel Keyes "Kwiaty dla Algernona" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Kwiaty dla Algernona
Audiobook
Czyta Maciej Kowalik
34,90  25,48 
Książka należy do serii
«s-f»
Czas próby
Opowiadania najlepsze
Diuna
-5%
Martyna Okon
09 czerwca 2020

Krótka, ale niezwykła wycieczka do zakamarków ludzkiego umysłu, a dokładniej w głąb emocjonalny głównego bohatera – Charliego. Śledzimy zmiany jakie w nim następują, jego przemyślenia odnośnie otaczających go wydarzeń z perspektywy jego nieco innego, ale jakże pięknego umysłu. Lektura, która wzrusza i skłania do refleksji, nie należy co prawda do łatwych tekstów ale czyta się z zainteresowaniem, aż ciężko się oderwać. Ja przeczytałam ją w jeden wieczór. Bardzo spodobał mi się też pomysł na fabułę, oryginalny i ciekawy, zdecydowanie robi wrażenie. Na pewno z czystym sumieniem polecam miłośnikom psychologicznych tematów, ale także osobom szukających pięknej opowieści pełnej emocji i wzruszeń. Jednym słowem – rewelka!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę