Jak naprawić uszkodzony mózg. Od udarów i chronicznego bólu po choroby neurodegeneracyjne

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jest to pierwsza książka, która w szczegółowy sposób opisuje neuroplastyczność mózgu, czyli zdolność tkanki nerwowej do tworzenia nowych połączeń, które służą samonaprawie, odzyskaniu prawidłowych funkcji i poprawie pamięci. Neuroplastyczność sprawia, że ludzki mózg posiada swój wyjątkowy sposób uzdrawiania. Większość metod opisanych w tej książce wykorzystuje energię, łącznie ze światłem, dźwiękiem, wibracją, prądem i ruchem. Te formy energii dostarczają naturalnych, nieinwazyjnych metod dotarcia do mózgu. Autor podaje metody na pozbycie się przewlekłego bólu oraz ćwiczenia na usunięcie skutków zwyrodnienia układu nerwowego. Opisuje przypadki uzdrowień po przebyciu m.in. udaru, choroby Parkinsona czy stwardnienia rozsianego. Wykorzystaj neuroplastyczność mózgu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 31 marca 2019
  • ISBN: 978-83-65404-78-7
  • Tłumacz: Barbara Mińska
  • Wydawca: Vital
  • Spis treści
Norman Doige "Jak naprawić uszkodzony mózg. Od udarów i chronicznego bólu po choroby neurodegeneracyjne" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Melania Gaida
20 lipca 2020

Książka Normana Doige'a porusza interesującą kwestię neuroplatyczności mózgu. Jest to nic innego jak zdolność tkanki do tworzenia nowych połączeń nerwowych w mózgu, które pełnią niezwykle istotną funkcję w samouzdrawianiu i przywracaniu odpowiedniego, optymalnego stanu organu. Proces ten jest naturalny i zaprogramowany w naszym ciele od dawien dawna, wykorzystuje równe bodźce zewnętrzne i przekształca je na własną korzyść. Stymulanty te trzeba jednak dostarczyć dźwiękiem, światłem czy ruchem, dlatego autor podpowiada jakiego typu ćwiczenia są najbardziej korzystne dla zdrowia i poprawy pamięci naszego mózgu. Ćwiczenia te usuwają w międzyczasie wiele chorób i skutków ubocznych przewlekłych zachorowań. Dla mnie książka ta była prawdziwą kopalnią wiedzy. Gorąco polecam zapoznać się z tą lekturą.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę