6 filarów poczucia własnej wartościTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Praktyka świadomego życia - Praktyka samoakceptacji - Praktyka odpowiedzialności za siebie - Praktyka asertywności - Praktyka życia celowego - Praktyka integralności osobistej Książka ta udziela odpowiedzi na te cztery ważkie pytania. Czym jest samoocena? Dlaczego jest wazna ? Co można zrobić, aby podnieść jej poziom? Jaką rolę pełnią inni w jej kształtowaniu? Kwestia samooceny – nazywanej też poczuciem własnej wartości – stała się w ostatnich latach tematem modnym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Smutna prawda o powszechnym braku zdrowej samooceny wydobywana jest na światło dzienne z ogromną siłą. Nathaniel Branden należy do ścisłego grona prekursorów wiedzy o samoocenie i uzdrawianiu. Zaś „Sześć filarów poczucia własnej wartości” to swoista suma jego wcześniejszych doświadczeń i publikacji. „Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi nie docenia własnych sił, by przeprowadzić zmiany i rozwijać się. Są przekonani, że schemat z wczoraj trzeba powtórzyć jutro. Nie dostrzegają możliwości wyboru, która obiektywnie istnieje. Rzadko uświadamiają sobie jak wiele mogą dla siebie uczynić, jeśli za cel postawią sobie prawdziwy rozwój i wysoką samoocenę i jeśli będą skłonni wziąć odpowiedzialność za własne życie. Przekonanie o bezradności staje się samo spełniającym się proroctwem. Ksiiążka ta jest wezwaniem do działania. Jest wezwaniem do walki, przełożonym na język psychologii: moje JA musi być doceniane i realizowane, a nie odrzucane i zaniedbywane. Książka ta jest adresowana do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w procesie własnej ewolucji, a także do psychologów, rodziców, nauczycieli. Jest to książka o tym co możliwe.”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372297037
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Nathaniel Branden "6 filarów poczucia własnej wartości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Maja Rzepka
04 czerwca 2020

Jako osoba borykająca się z problemem zaniżonego poczucia własnej wartości i pokrewnych temu skłonności psychicznych, postanowiłam się doedukować i zawalczyć o własny spokój mentalny. W księgarni trafiłam na książkę «6 filarów poczucia własnej wartości» Nathaniela Brandena. Okładka nie wyglądała specjalnie zachęcająco, albowiem zwykłam nie ufać publikacjom, które na okładce prezentują wyfotoszopowanego specjalistę. Moją uwagę przyciągnął jednak opis i kilka pierwszych stron książki. Lektura okazała się strzałem w dziesiątkę. Znalazłam odpowiedzi na mnóstwo nurtujących mnie pytań oraz poznałam wiele zależności, które doprowadziły do mojego zaniżonego poczucia wartości. Dowiedziałam się jak ważna jest samoocena i jak walczyć o to by ją stabilizować. Książka napisana bardzo przystępnie, na pewno daje do mylenia. Mi pomogła się ukierunkować, choć wiem, że jedna lektura sprawy nie załatwi. Pełna istotnych informacji i wskazówek, rzetelna i praktyczna. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę