3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie

Tekst
Z serii: Cykl inkwizytorski #15
Z serii: Ruska trylogia #3
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: «jestem!», nie zważając czy wzywa mnie dla chwały, czy dla męczeństwa."

Ostatni tom '"ruskiej trylogii", zamykający wątki rozpoczęte w «Przeklętych krainach» i «Przeklętych kobietach». Losy bohaterów splatają się w zatruty węzeł intryg i zdrad.

Inkwizytor walczy o ocalenie życia i miłość ukochanej kobiety. Jest gotów na wszystko, by uratować świat, który zbudował razem z Nataszą. Jest gotów również na to, by w oczach dobrych chrześcijan stać się potworem. Oto jego credo: «Czynimy rzeczy, które można by uznać za przerażające i odrażające, ale czynimy je w imię wyższego dobra. W imię triumfu Światła nad Ciemnością. Jesteśmy częścią Bożego Planu. I aby ten Plan przyoblekł się w materialny kształt, musimy przeżyć. Dlatego wszystko, co czynimy w imię przeżycia, jest godne pochwały».

"Ruska Trylogia" stanowi osobną całość i może być czytana niezależnie od innych książek o Mordimerze Madderdinie, a nawet bez wcześniejszej ich znajomości.

Czytałam tę książkę i się zryczałam. Dwa razy! A to, jak magiczne autor napisał zakończenie… nooo, klękajcie narody.

– Marta Sadowska (Twitter)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 lipca 2020
Jacek Piekara "Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Cykl inkwizytorski»
Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety
Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie
-5%
Książka należy do serii
«Ruska trylogia»
Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy
Ja, inkwizytor. Przeklęte kobiety
Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie
-5%
Judyta Perepeczko
15 września 2020

Nie mogłam się doczekać piętnastego tomu Cyklu Inkwizytorskiego! Jest to jedna z moich ulubionych, fantastycznych, polskich serii. Byłam bardzo ciekawa co też wydarzy się w tym tomie, jako że poprzedni pozostawił mnie z mnóstwem pytań bez odpowiedzi! Bardzo dobrze mi się czytało, akcja jest zdecydowanie bardziej dynamiczna i bogatsza w nieoczekiwane zwroty wydarzeń. Olbrzymim sentymentem darzę głównego bohatera i z zaciekawieniem śledziłam jego losy. Szkoda, że to już ostatnia część. Gorąco polecam przeczytać całą serię.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę