Szarża Walecznych

Tekst
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Opis książki

Szarża Walecznych (Księga 6 Kręgu Czarnoksiężnika) opisuje dalsze przygody Thora podczas wyprawy w głąb Imperium, na którą wyruszył, by odzyskać skradziony Dynastyczny Miecz i ocalić Krąg. Thora i jego kompanów niespodziewanie dotyka tragedia, gdy tracą jednego ze swych bliskich przyjaciół. Stają się sobie bliżsi niż kiedykolwiek, przekonując się, że muszą wspólnie stawiać czoła i pokonywać przeciwności losu. Ich wyprawa prowadzi ich przez nowe, egzotyczne terytoria – w tym na opuszczone Pola Solne, do Wielkiego Tunelu i Góry Płomieni – na których na każdym kroku czyhają na nich nieznane stwory. Thor rozwija swoje umiejętności, przechodząc najcięższe do tej pory szkolenie, i przekonuje się, że jeśli chce przeżyć, musi odwołać się do mocy silniejszych niż dotychczas. Legioniści dowiadują się w końcu, dokąd zabrano Miecz Przeznaczenia i, aby go odzyskać, będą musieli wyprawić się w najstraszniejsze miejsce w Imperium: do Krainy Smoków. Tymczasem w Kręgu Gwendolyn powoli dochodzi do siebie i zmaga się z depresją po ataku. Kendrick i pozostali przysięgają walczyć w obronie jej czci, choć bogowie zdają się im nie sprzyjać. Rozgrywa się jedna z największych bitew w dziejach Kręgu, gdy mężczyźni próbują uwolnić Silesię i pokonać Andronicusa. Godfrey tymczasem trafia w przebraniu w szeregi wroga i na swój własny, wyjątkowy sposób uczy się, co to znaczy być wojownikiem. Garethowi udaje się przeżyć, używając swego sprytu, by uniknąć schwytania przez Andronicusa, a Erec walczy na śmierć i życie, by zapobiec zdobyciu Savarii przez zbliżającą się armię Andronicusa – i by uratować swoją ukochaną, Alistair. Argon płaci wysoką cenę za złamanie zasad: wtrącanie się w ludzkie sprawy. Gwendolyn musi zdecydować, czy się podda, czy też obierze życie w odosobnieniu jako zakonnica w starożytnej Wieży Schronienia. Jednak wcześniej, dzięki zaskakującemu obrotowi spraw, Thor dowiaduje się, kto jest jego prawdziwym ojcem. Czy Thor i pozostali wrócą cało z wyprawy? Czy odzyskają Dynastyczny Miecz? Czy Krąg przetrwa najazd Andronicusa? Jak potoczą się losy Gwendolyn, Kendricka i Ereca? I kim jest prawdziwy ojciec Thora? Odznaczająca się wyszukaną inscenizacją i charakteryzacją SZARŻA WALECZNYCH to epicka opowieść o przyjaciołach i kochankach, rywalach i zalotnikach, rycerzach i smokach, intrygach i politycznych machinacjach, o dorastaniu, o złamanych sercach, oszustwach, ambicji i zdradzie. To opowieść o honorze i odwadze, losie i przeznaczeniu, o magii. To fantazja wciągająca nas w świat, którego nigdy nie zapomnimy i który przemówi do wszystkich grup wiekowych i płci. Powieść liczy 70. 000 słów.

Szczegółowe informacje
Ograniczenie wiekowe:
16+
Data dodania do LitRes:
10 września 2019
Rozmiar:
250 str. 8 ilustracji
ISBN:
9781632913364
Prawa autorskie:
Lukeman Literary Management Ltd
Spis treści
Czy książka narusza prawo?
Złóż skargę dotyczącą książki
Morgan Rice "Szarża Walecznych " — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Kręgu Czarnoksiężnika»
Sen Śmiertelników
Potyczki Rycerzy
Śmiertelna Bitwa
-5%

Отзывы 1

Сначала популярные
Iga Zagorska

Szósty tom świetnej serii «Kręgu Czarnoksiężnika» i dalsze losy Thora, który kontynuuje wyprawę wgłąb Imperium by odzyskać skradziony Dynastyczny Miecz. Na głównego bohatera i jego przyjaciół czekają nowe niebezpieczeństwa oraz magiczne stwory. W tym tomie rozgrywa się też jedna z największych i najbardziej krwawych bitew w dziejach Kręgu, gdy bohaterowie próbują pokonać Andronicusa i uwolnić Silesię. Wiemy też już kto jest ojcem Thora i jaką decyzje podjęła Gwendolyn. Seria ma świetnie wykreowane postaci,,zwłaszcza mój ulubieniec – Godfrey, przedarł się w szeregi wroga pod przykrywką. Poza tym akcja nie daje się oderwać, czasem pędzi jak szalona. Jedna z moich ulubionych serii fantasy, od razu sięgam po kolejną część. Polecam wszystkim.

Оставьте отзыв