Rytuał Mieczy

Tekst
Przeczytaj fragment
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Opis książki

W RYTUALE MIECZY (Księga 7 Kręgu Czarnoksiężnika) Thor zmaga się z tajemnicą swego pochodzenia, próbując pogodzić się z tym, kim jest jego ojciec i zastanawiając się, czy ujawnić swój sekret oraz jakie działanie podjąć. Z powrotem w domu, w Kręgu, z Mycoples u boku i Mieczem Przeznaczenia w dłoni, Thor zdecydowany jest dokonać zemsty na armii Andronicusa i oswobodzić swoje ojczyste ziemie – i w końcu poprosić Gwendolyn o rękę. Przekonuje się jednak, że istnieją moce potężniejsze nawet niż on, które mogą stanąć mu na drodze. Gwendolyn powraca i usiłuje stać się królową, którą pisane jej jest być, za pomocą swej mądrości jednocząc różne siły i pozbywając się Andronicusa na dobre. Znów z Thorem i swymi braćmi, cieszy się chwilami pokoju i wolności. Lecz wszystko szybko się zmienia – zbyt szybko – i nim się obejrzy, jej życie znów wywróci się do góry nogami. Jej starsza siostra, Luanda, jej zaciekła rywalka, zdecydowana jest walczyć o władzę, podczas gdy brat króla MacGila przybywa ze swoją armią, by przejąć tron. Otoczona szpiegami i zabójcami, nękana, Gwendolyn przekonuje się, że bycie królową nie zawsze jest tak bezpieczne, jak myślała. Miłość Reece’a i Selese wreszcie ma szansę rozkwitnąć, lecz w tym samym czasie pojawia się jego dawna miłość i Reece czuje się rozdarty. Czasy spokoju wkrótce zostają przerwane bitwą i Reece, Elden, O’Connor, Conven, Kendrick, Erec, a nawet Godfrey muszą wspólnie stawić czoła przeciwnościom losu i je pokonać, jeśli chcą przeżyć. Ich bitwy prowadzą ich we wszystkie zakamarki Kręgu, stając się wyścigiem z czasem, by odsunąć od władzy Andronicusa i ocalić siebie przed całkowitym zniszczeniem. Gdy potężne, niespodziewane moce toczą boje o przejęcie kontroli nad Kręgiem, Gwen zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, by odnaleźć Argona i sprowadzić go z powrotem. W końcowym, szokującym splocie wydarzeń Thor przekonuje się, że choć jego moce są najdoskonalsze, posiada także ukrytą słabość – która może okazać się przyczyną jego ostatecznego upadku. Czy Thor i reszta oswobodzą Krąg i pokonają Andronicusa? Czy Gwendolyn stanie się królową, jakiej wszyscy potrzebują? Co stanie się z Mieczem Przeznaczenia, Erekiem, Kendrickiem, Reece’em i Godfreyem? I jaką tajemnicę skrywa Alistair? Odznaczająca się wyszukaną inscenizacją i charakteryzacją SZARŻA WALECZNYCH to epicka opowieść o przyjaciołach i kochankach, rywalach i zalotnikach, rycerzach i smokach, intrygach i politycznych machinacjach, o dorastaniu, o złamanych sercach, oszustwach, ambicji i zdradzie. To opowieść o honorze i odwadze, losie i przeznaczeniu, o magii. To fantazja wciągająca nas w świat, którego nigdy nie zapomnimy i który przemówi do wszystkich grup wiekowych i płci.

Szczegółowe informacje
Ograniczenie wiekowe:
16+
Data dodania do LitRes:
09 września 2019
Rozmiar:
260 str. 6 ilustracji
ISBN:
9781632913746
Prawa autorskie:
Lukeman Literary Management Ltd
Spis treści
Czy książka narusza prawo?
Złóż skargę dotyczącą książki
Morgan Rice "Rytuał Mieczy " — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Kręgu Czarnoksiężnika»
Sen Śmiertelników
Potyczki Rycerzy
Śmiertelna Bitwa
-5%

Osoby, które czytają tę książkę, przeczytały również

Отзывы 1

Сначала популярные
Napoleon Starczewski

Morgan Rice doskonale wie jak utrzymać moje zainteresowanie na parę dobrych godzin. W tym tomie dzieje się jeszcze więcej niż w poprzednim, w zasadzie akcja pędzi i czyta się bardzo szybko. Bardzo interesująca opowieść, rewelacyjni bohaterowie. Oczywiście w kręgu największego zainteresowania znajduje się Thor i jego wewnętrzna walka ze swoim pochodzeniem. Mężczyzna jest gotowy rozgromić Andronicusa i przywrócić wolność na swojej ojczyźnie. W «Rytuale mieczy» jest poro magii, jeszcze więcej bitew, także emocji i uczuć. Oj dzieje się w tej części całkiem dużo. Dodatkowo zagadkowe zakończenie, które zachęciło mnie do kontynuowania serii. Na pewno sięgnę po kolejny tom, już nie mogę się doczekać! Polecam serdecznie.

Оставьте отзыв