Katedra w BarcelonieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Katedra w Barcelonie
Katedra w Barcelonie
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,80  63,84 
Katedra w Barcelonie
Katedra w Barcelonie
Katedra w Barcelonie
Audiobook
Czyta Zbigniew Zapasiewicz
39,90 
Szczegóły
Opis książki

Jedna z najpopularniejszych powieści hiszpańskich ostatnich lat. Ponad 6 milionów sprzedanych egzemplarzy.  #1 na listach bestsellerów nieprzerwanie przez 13 miesięcy.

W MAGICZNEJ SCENERII ŚREDNIOWIECZNEJ BARCELONY ROZGRYWA SIĘ HISTORIA WIELKICH NAMIĘTNOŚCI, TRAGICZNYCH MIŁOŚCI, ZDRAD, SPISKÓW I ZEMSTY.

Bernat Estanyol chciał dla siebie i rodziny godnego życia. Ale godność chłopa dla średniowiecznych magnatów jest niczym… Zmuszony do ucieczki, zdany na łaskę i niełaskę losu, Bernat postanawia dotrzeć do Barcelony i zdobyć dla siebie i syna Arnaua wolność.


Ale nawet tu muszą znosić upokorzenia i walczyć o przetrwanie. Arnau, żądny przygód chłopiec, który znajduje ucieczkę w zgłębianiu sekretów Barcelony, w zaułkach miasta zyskuje przybranego brata – Joaneta. I trafia do świata budowniczych wznoszących jeden z cudów ówczesnego świata – gotycką katedrę Santa María del Mar…


Historia budowy świątyni splata się z losami Arnaua i Joaneta. A kiedy przychodzi dla nich czas największej próby człowieczeństwa, jej mury wciąż, bezlitośnie, trwają niewzruszone…

Niesamowicie wiarygodna i fascynująca… Doskonale skomponowana powieść.

Ostatnie sześćdziesiąt stron to prawdziwa bomba!

Diana Gabaldon,

„The Washington Post”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 marca 2019
  • ISBN: 978-83-6578-116-1
  • Tłumacz: Magdalena Płachta
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Ildefonso Falcones "Katedra w Barcelonie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Katedra w Barcelonie
Audiobook
Czyta Zbigniew Zapasiewicz
39,90 
Emilia Gierek
02 marca 2020

Niesamowita książka. Niezwykła historia, która wciągnęła mnie od pierwszej strony i sprawiła, że pochłonęłam książkę dosłownie momentalnie. Szokujący obraz średniowiecznego życia biednych ludzi, którzy muszą żyć obok arystokracji i znosić ich upokorzenia. Pokochałam głównych bohaterów, Arnaua i Joaneta, cały czas wierzyłam, że los się odmieni i pozwoli im wygrać z niesprawiedliwością.

Jest to jedna z najpiękniejszych powieści historycznych, obyczajowych i miłosnych, jakie miałam przyjemność przeczytać. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę