Zdążyć przed Panem Bogiem

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Zdążyć przed Panem Bogiem
Tekst
Zdążyć przed Panem Bogiem
E-book
22,90  16,72 
Szczegóły
Opis książki

„– Pan Bóg już chce zgasić świeczkę, a ja muszę szybko osłonić płomień, wykorzystując jego chwilową nieuwagę. Niech się pali choć trochę dłużej, niż On by sobie życzył. To jest ważne: On nie jest za bardzo sprawiedliwy. To jest również przyjemne, bo jeżeli się coś uda – to bądź co bądź Jego wywiodło się w pole…

– Wyścig z Panem Bogiem? Cóż to za pycha!

– Wiesz, kiedy człowiek odprowadza innych ludzi do wagonów, to może mieć z Nim później parę spraw do załatwienia. A wszyscy przechodzili koło mnie, bo stałem przy bramie od pierwszego do ostatniego dnia. Wszyscy, czterysta tysięcy ludzi przeszło koło mnie”. (FRAGMENT KSIĄŻKI)

To książka o Marku Edelmanie – lekarzu, ostatnim dowódcy powstania w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku. To książka o ludziach, którzy mu w życiu towarzyszyli – o powstańcach, zakonnicach, dawnych akowcach, kobietach, które kochał, o lekarzach i pacjentach.

To książka, która zyskała światowy rozgłos. Od ponad czterdziestu lat kolejne pokolenia poznają tę niezwykłą opowieść o bohaterstwie, dobroci i odwadze, które przeplatają się z podłością i strachem.

Na okładce znajduje się zdjęcie Marka Edelmana zrobione w klinice profesora Jana Molla, jednego z twórców polskiej kardiochirurgii. Profesor Mooll, z którym doktor Edelman współpracował, jest także wśród bohaterów tej opowieści.

Audiobook w wyjątkowej interpretacji Doroty Landowskiej i Mariusza Bonaszewskiego

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 20 lipca 2020
  • ISBN: 9788308070796
  • Lektorzy: Dorota Landowska, Mariusz Bonaszewski
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Hanna Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Zdążyć przed Panem Bogiem
E-book
22,90  16,72 
Liliana Banach
27 października 2020

Rewelacyjny reportaż, zasługuje na dużo większy rozgłos. Narrator, Marek Edelman, to bohater Powstania w Getcie Warszawskim, a po wojnie utalentowany kardiolog. «Zdążyć Przed Panem Bogiem» to powrót do krwawych i makabrycznych wspomnień z czasów II Wojny Światowej. Przejmująca historia ludzi, którzy walczą o wolność. Autorka opisała też bestialskie procedery stosowane przez Niemców na ludziach – historie bardzo smutne i mrożące krew w żyłach. Coś o czym warto rozmawiać, pisać i czytać. Zachęcam do tej lektury.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę