Metody porównywania populacji w badaniach ekonomicznych

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Celem niniejszej monografii jest wskazanie metod porównywania populacji w zastosowaniu dla danych ekonomiczno-społecznych. W książce Czytelnik znajdzie propozycje różnorodnych testów permutacyjnych. Zaprezentowano możliwości zastosowania tych testów do weryfikacji hipotez na podstawie danych mierzonych na skalach mocnych i słabych. Przedstawiono również wykorzystanie testów permutacyjnych do analizy populacji, w których obiekty badań są określane przez zmienne wielowymiarowe. Dokonana została ocena własności proponowanych testów permutacyjnych na tle parametrycznych oraz nieparametrycznych metod porównywania populacji. Dodatkowo zastosowano proponowane testy porównywania zbiorowości dla rzeczywistych danych pochodzących z procesu produkcyjnego oraz wybranych danych ogólnie dostępnych w bazach danych statystycznych zamieszczonych w Internecie.

Monografia powstała na podstawie pracy doktorskiej dr Dominiki Polko-Zając, nagrodzonej w międzynarodowym konkursie na najlepszą rozprawę doktorską obronioną w 2020 roku w ramach uczelni tworzących konsorcjum PROGRES3 w kategorii Ekonomia, finanse i zarządzanie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 05 października 2021
  • ISBN: 978-83-7875-716-0
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Dominika Polko-Zając "Metody porównywania populacji w badaniach ekonomicznych" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę