Droga

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Droga
Droga
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54,80  43,84 
Audio
Droga
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
29,90 
Szczegóły
Droga
E-book
25  18,25 
Szczegóły
Opis książki

Największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego. Bestseller dziennika „The New York Times” wyróżniony Nagrodą Pulitzera.

Ostatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie – krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji – puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem…

W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich – świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich – wciąż tląca się miłość…

Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce, podana zaskakująco pięknym językiem, w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną, chirurgiczną prozę. „Droga” to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju, w którym żyjemy, nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach.

Jacek Dukaj

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 02 czerwca 2020
  • ISBN: 9788308046869
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Cormac McCarthy "Droga" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Droga
Audiobook
Czyta Krzysztof Gosztyła
29,90 
Maja Wasilewska
15 czerwca 2020

Fabuła powieści opisuje tytułową drogę. Ukazuje chwytającą za serce wędrówkę chłopca i mężczyzny, ojca i syna, i ich mozolny trud syzyfowej wędrówki skazanej na tragiczny koniec. Na pierwszy rzut oka wydaje się nudna, kryje jednak niezwykłe, przerażająco smutne drugie dno. Autor wykreował niepowtarzalną atmosferę przygnębienia i rychłego upadku cywilizacji. Mnóstwo tutaj brutalnych pytań zadawanych prosto w twarz. Niezwykle piękny język i wyjątkowy, spokojny ale równocześnie napawający przerażeniem klimat. «Droga» wywiera niesamowite wrażenie, dla mnie to absolutny must-read każdego mola książkowego. Wbija w fotel, daje do myślenia, rozbudza wyobraźnię i emocje, a także zapada w pamięć na długo. Klasyka.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę