Problem trzech ciał

Tekst
Autor:
Z serii: s-f
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Problem trzech ciał
Problem trzech ciał
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 68,80  55,04 
Problem trzech ciał
Audio
Problem trzech ciał
Audiobook
Czyta Wojciech Stagenalski
34,90  25,48 
Szczegóły
Opis książki

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA.

NAGRODA HUGO DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI 2015 R.

„Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! - Barack Obama, były prezydent USA

Pierwszy tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA.

W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznanej tłumaczonemu tekstowi. Znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa, Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, wybrał ją jako jedną z najbardziej wartych przeczytania książek 2015 roku, a prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku - po serii samobójstw wybitnych fizyków śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry Trzy ciała, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 420 str. 4 ilustracje
  • ISBN: 9788380627987
  • Tłumacz: Andrzej Jankowski
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Liu Cixin "Problem trzech ciał" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Problem trzech ciał
Audiobook
Czyta Wojciech Stagenalski
34,90  25,48 
Książka należy do serii
«s-f»
Per aspera ad astra
Czas próby
Opowiadania najlepsze
-5%
Książka należy do serii
«Wspomnienie o przeszłości Ziemi»
Ciemny las
Problem trzech ciał
Koniec śmierci
-5%
Antonius Perun
23 grudnia 2019

"Problem trzech ciał" to najlepsza powieść SF, jaką do tej pory przeczytałem. Choć przyznam, że nie przeczytałem ich dużo. Potrafię jednak rozpoznać, kiedy książka z tego gatunku jest dobrze napisana i wyjątkowa. «Problem trzech ciał» jest bardzo dobrze napisany (i przetłumaczony), a z tego co wiem, nie zdarza się to często w przypadku powieści SF.. tym bardziej, że książka oryginalnie napisana jest w języku chińskim. Wielkie brawa dla autora i tłumacza. Dawno nie czytałem tak dobrej książki. Akcja, prawie, nie ma słabszych chwil. Nie nuży. Stopniowo rozwija przed czytelnikiem historię. Nie dąży też do jednego kulminacyjnego momentu. Po prostu płynie, dodając kolejne elementy układanki. Wciąga w swój nietuzinkowy świat. Konstrukcja fabuły misternie przemyślana. Duża zręczność autora w poruszaniu się po różnych ścieżkach fabuły – płynne przejścia pomiędzy kolejnymi wątkami. Dodatkowo widać bogate rozeznanie autora w nauce, która nie przytłacza, ot na tyle poznajemy jej meandry aby móc dalej poruszać się pośród snutej historii. Bardzo polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę