Rzecz jako znak, nośnik pamięci, świadek. Reprezentacje i konstrukty w literaturze, kulturze, języku

PDF
0
Recenzje
Niedostępna w sklepie
Oznacz jako przeczytane
Powiadom mnie po udostępnieniu:
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tom zbiorowy, zaplanowany jako I tom serii „Humanistyka Młodych”, stanowi interesujący zestaw propozycji interpretacyjnych i (jako całość) poszerza pole badawcze powstające w ramach tzw. „zwrotu ku rzeczom”.

Książka metodologicznie wpisuje się w dokonujący się w humanistyce ostatnich lat „zwrot materialny” i „zwrot ku rzeczom”, ale jej głównym atutem jest wnikliwe, „mikrologiczne” odczytanie wybranych tekstów literackich – tych znanych i także mnie znanych – pod kątem literackich i kulturowych funkcji, jakie w nich pełnią przedmioty. Sfokalizowanie na materialnej wyobraźni i przedmiotach w roli protagonistów, świadków i nośników znaczeń stanowi o oryginalności przyjętej w tomie perspektywy. Oryginalność ta wyraża się w jednostkowych wglądach, nie w proponowaniu jakichś ogólnych ram pojęciowych czy filozoficznego wyznania wiary. Stosowana przez Autorów metoda analiz łączy hermeneutykę literacką (a więc podejście względnie tradycyjne) z poszerzonym horyzontem antropologicznym i nierzadko z post-antropocentrycznym typem wrażliwości.

Szczegółowe informacje
Ograniczenie wiekowe:
0+
Data dodania do LitRes:
20 września 2023
ISBN:
978-83-8084-883-2
Całkowity rozmiar:
0 MB
Całkowity liczba stron:
0
Rozmiar stron:
x мм
Redaktorzy:
Klaudia Sordyl, Małgorzata Folwarska, Tomasz Ryrych
Wydawca:
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
"Rzecz jako znak, nośnik pamięci, świadek. Reprezentacje i konstrukty w literaturze, kulturze, języku" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Отзывы

Сначала популярные

Оставьте отзыв