3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Wyrwa

Audio
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły matkę? Jak powiedzieć teściom? Jak ma teraz funkcjonować, gdy dotychczasowe, spokojne życie nagle szarzeje i zmienia się w ciąg udręk?


Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała mu, że jedzie na delegację pod Kraków. Pomyliła się? Okłamała go? A gdy na jej pogrzebie pojawia się tajemniczy mężczyzna, Maciej zaczyna rozumieć, że Janina miała wiele sekretów. Znacznie więcej, niż można się spodziewać po kimś tak zagonionym i zapracowanym. I że musi się z nimi zmierzyć.


Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia w skomplikowaną zagadkę. Maciej jedzie na Mazury i wkrótce przekonuje się, że być może tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnich dwanaście lat życia.


Wyrwa to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.


Nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, autora znakomicie przyjętej Rany i zekranizowanego przez Canal+ Żmijowiska.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 maja 2020
  • Czas trwania: 11 godz. 01 min 12 sek.
  • ISBN: 978-83-66500-45-7
  • Lektor: Grzegorz Damięcki
  • Wydawca: Marginesy
Wojciech Chmielarz "Wyrwa" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Aniela Meller
15 października 2020

Nowiutki thriller jednego z moich ulubionych polskich autorów. Maciej Tomski, główny bohater thrillera psychologicznego Wojciecha Chmielarza, z dnia na dzień zostaje pozbawiony swojej wspanialej żony. Kobieta niespodziewanie zginęła w wypadku samochodowym. Jedyna chęć do życia dają mu teraz w połowie osierocone dwie córeczki. Mężczyzna pomimo przytłaczającego bólu postanawia przyjrzeć się bliżej wypadkowi i dokładnie dowiedzieć się jak do niego doszło. Na jaw wychodzą nieoczekiwane fakty z życia jego żony, która okazuje się kimś innym niż Maciej się spodziewał przez wszystkie lata. Rewelacyjny, trzymający w napięciu thriller, polecam serdecznie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę