3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Klasyka dla dzieci. William Szekspir. Tom 5. Opowieść zimowa

Audio
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

„Opowieść zimowa” to jedna z najpopularniejszych komedii Williama Szekspira. Sztuka została po raz pierwszy opublikowana w 1623 roku, i od tego czasu z wielkim powodzeniem wystawiana była na całym świecie. Jej akcja toczy się na Sycylii, wokół głównej postaci Króla Leontesa, którego dręczą obawy o lojalność żony. Zazdrość prowadzi go do planowania zabójstwa najlepszego przyjaciela, uwięzienia ukochanej i wyparcia się nowo narodzonego dziecka. Akcja sztuki toczy się przez szesnaście długich lat, podczas których Leontes zaczyna rozumieć swe błędy i w końcu odzyskuje żonę i córkę.

Krótka narracyjna wersja sztuki została dostosowana do potrzeb młodego czytelnika. Może być słuchana przez dzieci samodzielnie lub w towarzystwie rodziców chcących wyjaśnić swym pociechom dodatkowe zawiłości dzieła Szekspira. Może być także wykorzystana przez nauczycieli jako pomoc w nauce.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 listopada 2021
  • ISBN: 978-83-8233-945-1
  • Lektor: Jacek Dragun
  • Wydawca: Storybox
William Szekspir "Klasyka dla dzieci. William Szekspir. Tom 5. Opowieść zimowa" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę