Hamlet

Tekst
Królewicz duński
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Hamlet
Hamlet
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 80,28  64,22 
Audio
Hamlet
Audiobook
Czyta Mark Bowen
5,53 
Szczegóły
Hamlet
Audiobook
Czyta Cast Full, Jamie Parker
31,79 
Szczegóły
Hamlet
Audiobook
65,17 
Szczegóły
Hamlet
Audiobook
Czyta William Szekspir
65,38 
Szczegóły
Hamlet
Audiobook
Czyta a full cast, Imogen Stubbs, Simon Russell Beale
81,53 
Szczegóły
Hamlet
Audiobook
92,65 
Szczegóły
Opis książki

Dramatyczna opowieść o władzy, szaleństwie, zawiści, zbrodni i… miłości. Duch poprzedniego króla Danii zdradza swemu synowi, młodemu królewiczowi Hamletowi tajemnicę o morderstwie, którego padł ofiarą. Hamlet symuluje obłęd, aby upewnić się w intencjach nowego króla i dowieść mu popełnionych czynów, a następnie zrealizować ojcowskie zalecenie i dokonać zemsty.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 120 str.
  • ISBN: 9788365776211
  • Tłumacz: Paszkowski Józef
  • Wydawca: KtoCzyta.pl
  • Spis treści
William Szekspir "Hamlet" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Hamlet
Audiobook
Czyta William Szekspir
65,38 
Hamlet
Audiobook
от 5,53 
Jaromir Wilczynski
07 lutego

"Hamlet" to pierwsze przeczytane przeze mnie dzieło spod pióra Szekspira. Unikałem dotąd jego twórczości, gdyż byłem przekonany, że nie spodoba mi się ona przez formę, w jakiej została napisana. Okazało się, że jest zupełnie na odwrót! Jest to wybitne arcydzieło, dzięki któremu tylko nabrałem ochoty na więcej. Największym atutem Hamleta jest główny bohater i rodzący się w nim konflikt wewnętrzny kiedy musi wybierać między spełnieniem obowiązku i zemstą za zabicie ojca, a jego wrażliwością, poczuciem piękna i szlachetnością. Uniwersalność, wielowątkowość, głębia, piękny język niewątpliwie zachęcają do lektury.

Wisława Bialik
28 sierpnia 2020

Czytać, czy nie czytać? Oto jest pytanie! Absolutnie tak, czytać! Klasyk nad klasyki, majstersztyk i must-read! Ponadczasowy i wielowymiarowy utwór, który można przerabiać wielokrotnie i na pewno się nie znudzi! Uwielbiam postać Hamleta jak i z resztą cała konstrukcję intrygi w utworze i ten niepowtarzalny klimat stworzony przez autora. Utwór na pewno dla wielbicieli dramatów, ale uważam, że każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie. Czarna komedia jakich mało, przeczytałam o raz kolejny jednym tchem i zamierzam do niej wrócić. Jestem po nieustającym wrażeniem talentu pisarza. Najlepsza książka Shakespeare jaką czytałam. Nie bez przyczyny Szekspir jest uważany na całym świecie za jednego z najwybitniejszych literatów. Polecam gorąco i namawiam do przeczytania!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę