Gambit królowej

Audio
Z serii: Poza serią
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Gambit królowej
Tekst
Gambit królowej
E-book
31,90  23,29 
Szczegóły
Opis książki

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom, żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój.

Obie obsesje będą towarzyszyć Beth, kiedy opuści dom dziecka, przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich, a potem światowych rankingów szachowych, będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia.

„Gambit królowej” to przepiękna książka o samotności i przyjaźni, rywalizacji i współpracy, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 04 grudnia 2020
  • ISBN: 9788381911511
  • Tłumacz: Hanna Pustuła-Lewicka
  • Lektor: Aleksandra Popławska
  • Wydawca: Czarne
  • Spis treści
Walter Tevis "Gambit królowej" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Gambit królowej
E-book
31,90  23,29 
Książka należy do serii
«Poza serią»
Chamstwo
Wykresy fal środkowej Wołgi
Oblicza Wielkiej Brytanii
-5%
Piotr Kuba
26 lutego 2021

„Gambit królowej” to jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałem ostatnio. Opowiada ona o losach Elizabeth Hormon, ośmioletniej dziewczynki, która po tym, jak w wypadku ginie samotnie wychowująca ją matka, trafia do sierocińca. Przypadkiem schodzi do piwnicy gdzie widzi, jak pan Sheibel gra w szachy. Zainteresowało ją to i wpadła po uszy, szachy stały się jej ogromną pasją, która zdeterminowała całe jej życie. Uwielbiam takie książki, które czyta się błyskawicznie, a im bliżej końca, człowiek odkłada i przeciąga czytanie żeby jeszcze się z nią nie rozstawać… I zazdroszczę każdemu z Was, kto dopiero zanurzy się w tym pokręconym i genialnym świecie Beth Harmon

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę