Hirszfeldowie Zrozumieć krewTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Hirszfeldowie mieli kilka wspólnych cech – byli nadzwyczajnie zdolni, pracowici i stabilni. Ale ich życie wciąż ulegało dewastacji. Przetoczyły się przez nie dwie wojny, Holokaust i stalinizm, dobrobyt i getto, kariera i dyskryminacja.

Wierzyli w medycynę. Odkrywanie szczepień i antybiotyków, grup krwi i procesów dziedziczenia to wszystko przypadło na lata ich aktywnej działalności naukowej i lekarskiej.

Mieli w tym swój udział.

Każdy człowiek ma grupę krwi. Jej nazwę zaproponował ponad wiek temu Ludwik Hirszfeld.   Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 13 lipca 2019
Urszula Glensk "Hirszfeldowie Zrozumieć krew" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Najlepsza recenzja
F
20 stycznia, 13:53Faustyna Sikorsky

Niezwykła para naukowców, Ludwik i Hanna, to politolodzy, którzy poświęcili swoje życia dla dobra nauki. Reportaż «Hirszfeldowie. Zrozumieć krew» daje czytelnikowi możliwość zajrzenia do ich prywatnego życia i działalności zawodowej «od kuchni». Nietrudno domyślić się jak niezwykła jest historia osób, które przeżyły obie wojny i holokaust, równocześnie prowadząc wtedy swoją działalność medyczną. Niezwykle fascynująca opowieść, do której na pewno wrócę.

0Udostępnij:
Napisz recenzję
Napisz recenzję
Zamieść interesującą recenzję
składającą się przynajmniej z 120 znaków