W północ się odziejęAudio

Z serii: Świat dysku #38
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
W północ się odzieję
W północ się odzieję
E-book
23,90 
Szczegóły
Opis książki

Kiedy ludzie zwracają się przeciw czarownicom, cierpią niewinni.

Tiffany Obolała jest czarownicą. Bardzo się stara, pomagając mieszkańcom Kredy. Nawet jeśli jej praca obejmuje głównie bandażowanie nóg i ma niewiele wspólnego z… no… magią. I utrudnia sen.

Ale gdzieś, kiedyś istniał splątany kłąb zła i pogardy, nienawiści i wrogości. Teraz się przebudził. Budzi też dawne opowieści, te o złych, starych czarownicach. I nagle Tiffany nie jest już taka pewna, czy postępuje słusznie. A jej mali sprzymierzeńcy – waleczni Nac Mac Feeglowie – tylko wszystko komplikują. Sytuacja powinna się poprawić, kiedy Tiffany wreszcie porządnie się wyśpi. Ale wcale się nie poprawia. I wkrótce stanie się o wiele, wiele gorsza…

Terry Pratchett był uznanym pisarzem, twórcą bestsellerowego cyklu książek o świecie Dysku, z których pierwsza – „Kolor magii” – ukazała się w roku 1983. Czterdziesta pierwsza i ostatnia powieść o Dysku, „Pasterska korona”, została wydana w roku 2015. Książki były często adaptowane jako sztuki teatralne i filmy. Terry Pratchett był laureatem wielu nagród, między innymi Carnegie Medal; otrzymał też tytuł szlachecki za zasługi dla literatury. Zmarł w roku 2015.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 02 grudnia 2020
  • ISBN: 9788381694421
  • Tłumacz: Piotr W. Cholewa
  • Lektor: Maciej Kowalik
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Terry Pratchett "W północ się odzieję" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
W północ się odzieję
E-book
23,90 
Książka należy do serii
«Świat dysku»
Zimistrz
W północ się odzieję
Pasterska korona
-5%
Walentyna Florczak
02 marca

Zdecydowanie mój faworyt i numer 1 na mojej liście must read za mądrość, przemyślenia, zrozumienie różnorodności i wyjaśnienie zawiłego świata emocji! Fabuła może i nie jest czymś niezwykłym – główna bohaterka próbuje ocalić świat i swoich bliskich przed złem, które (w tym przypadku) cuchnie padliną i chce dopaść ją za wszelką cenę. Mimo to powieść wnosi jakąś świeżość do całego cyklu, a mi pozostanie na pewno na długo w pamięci. Sami Nac Mac Feeglowie zapadają w pamięć, zwłaszcza ich sposób bycia i śmieszny język, którym się posługują. Bardzo polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę