KosogłosTekst

Z serii: Igrzyska śmierci #3
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Kosogłos
Kosogłos
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 59,80  47,84 
Audio
Kosogłos
Audiobook
Czyta Małgorzata Hesko-kołodzińska, Piotr Budkiewicz
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Ostatni tom głośnej trylogii science fiction! Zbliża się dzień gniewu. Zemsta mas gnębionych przez Kapitol będzie okrutna i nadejdzie z najmniej spodziewanej strony…

Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia, ale jej dom został w odwecie zniszczony przez Kapitol. Teraz mieszka wraz z matką i siostrą w Trzynastce – legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie przetrwał, co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą.

Katniss, mimo początkowej niechęci, wycieńczona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem – symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi. Zadanie to jednak nie będzie łatwe, bo dziewczynie przyjdzie zmierzyć się nie tylko z żołnierzami znienawidzonego prezydenta Snowa, lecz także z własnymi dylematami moralnymi. Czy podczas wojny jest miejsce na uczucia takie jak miłość czy współczucie? Gdzie leży granica między własnym dobrem a poświęceniem się dla innych? Wreszcie – czy wojna może naprawdę usprawiedliwić każde, nawet najbardziej okrutne postępowanie?

„Kosogłos” to kontynuacja bestsellerowych „Igrzysk śmierci” i „W pierścieniu ognia” – znakomitych powieści Suzanne Collins o totalitarnym państwie Panem i jego mieszkańcach, którzy wzniecili bunt, by obalić rządy złowrogiego Kapitolu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788372786586
  • Tłumacz: Małgorzata Hesko-kołodzińska, Piotr Budkiewicz
  • Wydawca: Media Rodzina
  • Spis treści
Suzanne Collins "Kosogłos" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Kosogłos
Audiobook
Czyta Małgorzata Hesko-kołodzińska, Piotr Budkiewicz
29,90 
Książka należy do serii
«Igrzyska śmierci»
W pierścieniu ognia
Igrzyska śmierci
Ballada ptaków i węży
-5%
Ewelina Demska
31 maja 2020

Bez zbędnego owijania w bawełnę: «IGRZYSKA ŚMIERCI» są moją ulubioną i najlepszą serią, jaką przeczytałam! «Kosogłos» czyli ostatnia część trylogii bardzo mnie poruszyła. Płakałam w 2 momentach, ale chyba najbardziej wzruszył mnie epilog, który czytałam kilka razy. Trochę do mnie nie dociera, że to koniec tej historii.. Przyznam, że nie spodziewałam się wielu rzeczy. Dowodzi to jednak o wielkiej klasie autorki i właśnie tym zasłużyła sobie na mój szacunek. Podziwiam ją za to, że w dobie wampirów, aniołów i magii potrafiła stworzyć tak ambitną i mądrą powieść. Na pewno sięgnę po inne dzieła tej autorki, bo bardzo odpowiada mi sposób, w jaki pisze. Co tu dużo mówić.. musicie przeczytać. Całą serię. Koniecznie!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę