Matki, które nie potrafią kochaćTekst

Uzdrawiający poradnik dla córek
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Matki, które nie potrafią kochać Dr Susan Forward, Donna Frazier-Glynn


Autorka Toksycznych rodziców tym razem proponuje uzdrawiający poradnika dla córek


W swojej bestsellerowej książce Susan Forward omawia szkody czynione  przez niekochające matki w psychice córek i podsuwa tym ostatnim  skuteczne sposoby przezwyciężania bolesnego dziedzictwa. Przez 35 lat praktyki terapeutycznej autorka pomogła wielu kobietom  uporać się z emocjonalnym bagażem pozostałym po wychowaniu  przez inne kobiety, o pokolenie starsze.

Jak tłumaczy Susan Forward, można wygoić „matczyną ranę”, znaleźć pomoc i odbudować poczucie własnej wartości. Na stronach tej książki przewijają się różne typy tytułowych „matek, które nie potrafią kochać”: narcystyczne, zazdrosne, zaborcze, despotyczne, niewydolne życiowo i wychowawczo, stosujące przemoc wobec córek lub niezdolne do ich ochrony przed przemocą. Każdy z tych typów generuje szczególne napięcia w relacji matka–córka, które najpierw trzeba zidentyfikować i zrozumieć, aby móc rozpocząć proces uzdrawiania.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 22 grudnia 2019
Susan Forward "Matki, które nie potrafią kochać" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
pocztyl
16 stycznia

wspaniale napisana

Książka opowiada o tym jaki wpływ na dorosłe życie ma dzieciństwo. Zmaganiu się z trudnym dzieciństwem często przemocą psychiczną że strony matek

Eugenia Polit
21 grudnia 2020

Mocny tytuł i mocna lektura. Ma jedna uzdrawiającą moc, która przy odrobinie naszego wkładu, na pewno zadziała na korzyść. Wspaniale, że powstają takie książki, ten temat jest mi bliski i uważam, że jest nie często poruszany w literaturze. Poradnik ten pozwolił mi wiele zrozumieć i dał upust kłębiącym się, negatywnym emocjom. Polecam każdej kobiecie, która była niekochana przez swoją matkę. Wiem że jest ich całkiem sporo…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę