Matki, które nie potrafią kochać

Tekst
Uzdrawiający poradnik dla córek
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Matki, które nie potrafią kochać Dr Susan Forward, Donna Frazier-Glynn


Autorka Toksycznych rodziców tym razem proponuje uzdrawiający poradnika dla córek


W swojej bestsellerowej książce Susan Forward omawia szkody czynione  przez niekochające matki w psychice córek i podsuwa tym ostatnim  skuteczne sposoby przezwyciężania bolesnego dziedzictwa. Przez 35 lat praktyki terapeutycznej autorka pomogła wielu kobietom  uporać się z emocjonalnym bagażem pozostałym po wychowaniu  przez inne kobiety, o pokolenie starsze.

Jak tłumaczy Susan Forward, można wygoić „matczyną ranę”, znaleźć pomoc i odbudować poczucie własnej wartości. Na stronach tej książki przewijają się różne typy tytułowych „matek, które nie potrafią kochać”: narcystyczne, zazdrosne, zaborcze, despotyczne, niewydolne życiowo i wychowawczo, stosujące przemoc wobec córek lub niezdolne do ich ochrony przed przemocą. Każdy z tych typów generuje szczególne napięcia w relacji matka–córka, które najpierw trzeba zidentyfikować i zrozumieć, aby móc rozpocząć proces uzdrawiania.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 22 grudnia 2019
Susan Forward "Matki, które nie potrafią kochać" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ag.77 0
16 stycznia 2021

wspaniale napisana

Książka opowiada o tym jaki wpływ na dorosłe życie ma dzieciństwo. Zmaganiu się z trudnym dzieciństwem często przemocą psychiczną że strony matek

Eugenia Polit
21 grudnia 2020

Mocny tytuł i mocna lektura. Ma jedna uzdrawiającą moc, która przy odrobinie naszego wkładu, na pewno zadziała na korzyść. Wspaniale, że powstają takie książki, ten temat jest mi bliski i uważam, że jest nie często poruszany w literaturze. Poradnik ten pozwolił mi wiele zrozumieć i dał upust kłębiącym się, negatywnym emocjom. Polecam każdej kobiecie, która była niekochana przez swoją matkę. Wiem że jest ich całkiem sporo…

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę