Martwa strefaAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Młody nauczyciel angielskiego Johnny Smith uważa się za człowieka szczęśliwego. Ma ukochaną dziewczynę, jest lubiany przez uczniów i jest przekonany, że w życiu nie spotka go nic złego. Jednak pewnego dnia w wyniku groźnego wypadku samochodowego zapada w śpiączkę. Kiedy budzi się po prawie pięciu latach, z niepokojem odkrywa w sobie niezwykły dar – widzi przeszłość i przyszłość innych ludzi. Johnny potrafi przewidzieć dosłownie wszystko, niekiedy więcej, niżby sobie życzył… Niezwykły talent staje się dla niego przekleństwem…

"Martwa strefa" została zekranizowana w 1983 roku. Reżyserii podjął się David Kronenberg, a Johnny’ego zagrał charyzmatyczny Christopher Walken. Film jest jedną z niewielu wiernych, a zarazem doskonałych adaptacji filmowych Kinga. Stephen King uważa tę powieść za swoją ulubioną, wysoko ocenia również jej ekranizację.

Stephen King jest autorem ponad pięćdziesięciu światowych bestsellerów, które sprzedały się na świecie w ponad 350 milionach egzemplarzy. Są wśród nich takie klasyki jak «Lśnienie», «Carrie», «Miasteczko Salem», «Oustider» i «Smętarz dla zwierzaków». W 2014 roku King otrzymał National Medal of Arts, a w 2003 roku National Book Foundation Medal za zasługi dla literatury amerykańskiej. Mieszka w Bangor w stanie Maine ze swoją żoną, pisarką Tabithą King.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 18 godz. 03 min 00 sek.
  • ISBN: 9788381694391
  • Tłumacz: Krzysztof Sokołowski
  • Lektor: Roch Siemianowski
  • Wydawca: Prószyński Media
Stephen King "Martwa strefa" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę