ProximaAudio

Z serii: Proxima/Ultima #1
Posłuchaj fragmentu
Wspieraj autora, a książka stanie się Twoja!
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Proxima
E-book
36  26,64 
Szczegóły
Opis książki

XXVII wiek. Przyszłość ludzkości w tej galaktyce wydaje się niemal nieograniczona…

Są w niej setki milionów czerwonych karłów, które posiadają planety nadające się do zamieszkania przez ludzi. Taki właśnie jest świat Proxima Centauri. Dla ludzkości może oznaczać nadzieję na przetrwanie, bo toczące nieustanne wojny między sobą przeludnione kolonie na Marsie i Merkurym z pewnością tego nie gwarantują.

Ale najpierw nowy świat musi zostać skolonizowany, a brakuje chętnych, by zostać osadnikiem. Wyprawa na surową planetę nie zapewni splendoru ani żadnych gratyfikacji, a oferuje tylko trud, samotność, pustkę… Yuri Jones wraz z tysiącem innych przymusowych kolonistów niebawem dowie się, jak to jest żyć w nieprzyjaznym pustynnym świecie, którego połowa skrywa się w wiecznej ciemności.

Proxima opowiada niesamowitą historię kolonizacji surowego nowego Edenu, a tajemnica, którą skrywa ten świat, na zawsze zmieni postrzeganie naszej roli we wszechświecie.

"Monumentalna powieść".

National Space Society

"Ta powieść po prostu zapiera dech w piersiach".

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 18 czerwca 2020
  • ISBN: 9788381169943
  • Tłumacz: Dariusz Kopociński
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Stephen Baxter "Proxima" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Proxima
E-book
36  26,64 
Wilhelmina Obrochta
19 października 2020

Kolejna, futurystyczna wizja świata, tym razem w wydaniu według Stephena Baxtera. Autora znałam jedynie z jego owocnej współpracy z moim mistrzem Terrym Prachettem, dlatego postanowiłam zmienić ten stan rzeczy i zobaczyć jak Baxter radzi sobie sam. Autor przenosi czytelnika na gwiazdę Proxima Centauri, która jest nowym domem dla ludzi. Proces ekspansji kosmosu przez ludzkość zawsze mnie fascynował, dlatego chętnie sięgnęłam po tę książkę. Międzygwiezdne podróże i konflikt polityczny między USA i Chinami złożyły się na świetny kawał science-fiction. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę