Stephen Baxter

Stephen Baxter

Stephen Baxter urodził się w 1957 roku w Liverpoolu. Znany jest głównie ze swojej twórczości science-fiction silnie nawiązującej do twórczoś... Szczegóły

O autorze

Stephen Baxter urodził się w 1957 roku w Liverpoolu. Znany jest głównie ze swojej twórczości science-fiction silnie nawiązującej do twórczości H. G. Wellsa.

Z wykształcenia jest matematykiem, ukończył Uniwersytet Cambridge oraz studia inżynierskie ze stopniem doktora na Uniwersytecie Southampton. Przed rokiem 1995, kiedy zdecydował się poświęcić karierze pisarskiej uczył matematyki, fizyki i informatyki.

Twórczość

Jego powieść «Statki czasu» stała się autoryzowaną kontynuacją utworu H. G. Wellsa o tytule «Wehikuł czasu».

W dorobku pisarza znajduje się kilka serii książek. Seria «Xeelee Seqence» , «Długa Ziemia», «Destiny's Choldren», trylogia «Manifold», tryloga «Mammoth», trylogia «Northland», «NASA», «Time's tapestry», «Time Odyssey» i kilka innych. Z literatury młodzieżowej pisarza można wyróżnić np. «The H-Bomb Girl» lub osadzoną w świecie Doctora Who «The Wheel of ice». Autor umieszcza akcje swoich powieści także w przyszłości, alternatywnej historii ludzkości lub nawet w kosmosie.

Był również niejednokrotnie nagradzany, m.in, nagrodą Hugo, Nebula i Campbella.

Publikacje

Do innych znanych książek pisarza należą:

  • "The Massacre of Mankind"
  • "Evolution"
  • "Światło minionych dni"(«The light of Other Days»)
  • "Webcrash"
  • "Oko czasu" («Time's eye»)

Kupujcie, pobierajcie i czytajcie online książki Stephena Baxtera na LitRes. A tym, którym bardziej podoba się słuchanie niż czytanie, polecamy nasze audiobooki.

Podobni autorzy