Lepsza połowaTekst

O genetycznej wyższości kobiet
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kobiety przewyższają mężczyzn pod każdym względem. Nie wierzysz? Oto kilka faktów: kobiety żyją dłużej od mężczyzn, mają silniejszy układ odpornościowy, lepiej radzą sobie z nowotworami, postrzegają świat w szerszej palecie barw… Mało? To wcale nie wszystko! Sharon Moalem, autor książki «Lepsza połowa» prezentuje bardzo długą listę argumentów, dowodzących, że kobiety są po prostu lepsze od mężczyzn. Co więcej, wyjaśnia, dlaczego tak jest!

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego kobiety są lepszą częścią ludzkości, ta książka przedstawi ci całą wiedzę na ten temat i pozwoli ci zrozumieć przyczyny tego stanu rzeczy.

Czy wiesz, że:

– Od 5% do 15% kobiet widzi sto milionów odcieni kolorów, zamiast – jak to jest zazwyczaj – miliona odcieni. Żaden mężczyzna nie jest do tego zdolny.

– Podczas gdy żeński chromosom X to 1000 genów, męski Y – jedynie siedemdziesiąt, a do tego, jeden z nich odpowiada za to, że mężczyznom rosną włosy w uszach.

– Statystycznie na 100 dziewczynek rodzi się 105 chłopców. Kiedyś uważano to za oznakę naturalnej przewagi mężczyzn. Dziś uważa się, że dziewczynek rodzi się mniej, ponieważ są genetycznie bardziej złożone.

– Na świecie rozważa się obecnie procedury, dzięki którym podczas szczepień mężczyźni otrzymywaliby większe dawki niż kobiety, co równoważyłoby naturalną przewagę kobiecego systemu immunologicznego.

– Większość dawców nerek to kobiety, podczas gdy większość biorców – mężczyźni.

– Czterdziestolatkowie tworzą grupę o tej samej liczebności kobiet i mężczyzn, stulatki to w 80% kobiety, wśród stu studziesięciolatków znajdziemy zaledwie pięciu mężczyzn.

Sharon Moalem jest doktorem nauk medycznych, lekarzem i badaczem nagradzanym za działalność naukową. Jego książki znalazły się na listach bestsellerów «New York Timesa». Jest również światowej sławy ekspertem w dziedzinie genetyki i rzadkich schorzeń genetycznych, jego badania kliniczne doprowadziły do odkrycia i opisania dwóch rzadkich chorób. Doktor Moalem pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego pisma «Journal of Alzheimer Disease», jest także współzałożycielem dwóch firm biotechnologicznych. Przyznano mu dwadzieścia pięć patentów dotyczących wynalazków w dziedzinie biotechnologii i medycyny. Działalność naukowa doprowadziła go do okrycia antybiotyku nowej generacji, zwalczającego bakterie wielolekooporne (tzw. superbakterie). Jego prace łączą ewolucję, genetykę, biologię i medycynę. Jest autorem bestsellerów: «Survival of the Sickest», «How Sex Works», «The DNA Restart» oraz «Inheritance: How Our Genes Change Our Lives – and Our Lives Change Our Genes».

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 października 2020
  • ISBN: 9788382345186
  • Tłumacz: Ewa Skórska
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Sharon Moalem "Lepsza połowa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Dominika Miskiewicz
30 grudnia 2020

Rewelacyjna książka, dowiedziałam się z niej bardzo dużo ciekawych informacji, które mnie zaskoczyły. Najnowsze odkrycia naukowe rzucają światło na tradycyjne podejście do wielu kwestii – choćby dawkowania leków. Jako że mężczyźni i kobiety różnią się genetycznie – dawka powinna być dostosowana do płci. Nie wiedziałam :) Teraz już wiem, polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę