Zakochane w psychopatach. Jak się uwolnić od niszczącego związku i odzyskać równowagęAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Badacze z dziedzin związanych z psychologią i psychiatrią szczegółowo opisali różne rodzaje psychopatii. Mnóstwo czasu poświęcono temu, jak nazywać psychopatów, jak dokonywać ich oceny, jak doskonalić techniki diagnozy oraz jak postępować z psychopatami. Niewiele uwagi zwraca się za to na problemy osób, które były partnerami psychopaty, chociaż taka relacja sieje w psychice prawdziwe spustoszenie. W realizowanych obecnie badaniach, a także w literaturze przedmiotu unika się bardzo ważkiego tematu: losów ofiar psychopatów, które rzadko kiedy mogą liczyć na pomoc w powrocie do zdrowia utraconego wskutek bliższych kontaktów z zaburzonymi jednostkami.
Tę książkę powinna przeczytać każda osoba, która chce się ustrzec niebezpieczeństw płynących ze związku z psychopatą. Znalazły się w niej najnowsze i najmocniejsze dowody naukowe, które dotyczą różnic w budowie mózgu psychopatów, socjopatów, osób z zaburzeniami borderline oraz z narcystycznymi i antyspołecznymi zaburzeniami osobowości. Zawarte tu informacje na temat wad rozwojowych różnych obszarów mózgu czy też zaburzeń chemii mózgu pozwalają na zrozumienie fizjologicznych podstaw postępowania psychopaty. Bardzo ważnym elementem książki są nowe wiadomości o leczeniu ofiar i o tym, jak można im ułatwić powrót do zdrowia.
Najważniejsze zagadnienia: Historie kobiet żyjących z psychopatami

 Jak zaczynają się związki z psychopatami

 Różnice w budowie i funkcjonowaniu mózgu osób zaburzonych i osób zdrowych

 Sposoby uwodzenia stosowane przez psychopatów

 Hipnoza, trans i sugestywność a niemożność uwolnienia się od psychopaty

 Modele leczenia ofiar psychopatów - partnerek i dzieciOchroń się przed psychopatą!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-283-6188-1
  • Lektor: Anna Ryźlak
  • Wydawca: Sensus
Sandra L. Brown "Zakochane w psychopatach. Jak się uwolnić od niszczącego związku i odzyskać równowagę" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę