Ruth Lillegraven

Ruth Lillegraven

Ruth Lillegraven urodziła się 21 października 1978 roku w miejscowości Granvin, położonej w Norwegii. Zadebiutowała w 2005 roku zbiorem poez... Szczegóły

O autorze

Ruth Lillegraven urodziła się 21 października 1978 roku w miejscowości Granvin, położonej w Norwegii. Zadebiutowała w 2005 roku zbiorem poezji Big Bad Poems. Od tego czasu opublikowała powieść i trzy kolejne tomiki poezji, które przetłumaczone zostały na kilka języków.

Opublikowała także sześć książek dla dzieci i dramat „Cally”. Jej twórczość nominowana była do kilku nagród. Autorka zdobyła między innymi Nagrodę Brage i Nynorsk Literature Prize. W 2019 roku przetłumaczona na język polski została powieść „Odbiorę ci wszystko”. Jest to pierwszy thriller psychologiczny autorki.

W Norwegii książka szybko stała się bestsellerem. Prawa do tej powieści zostały sprzedane na najważniejsze światowe rynki książki jeszcze przed norweską premierą.

W Polsce również cieszy się sporą popularnością. Autorka w swojej powieści porusza kilka ważnych zagadnień. Po pierwsze – przemoc wobec dzieci. To wokół niej skupia się akcja thrillera. Po drugie porusza motyw zemsty i jednocześnie zadaje pytanie, czy zbrodnię można usprawiedliwić?

Podobni autorzy