Tajemnicze życie grzybów

Audio
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tajemnicze życie grzybów
Tajemnicze życie grzybów
E-book
28,80 
Szczegóły
Opis książki

Nie są ani roślinami, ani zwierzętami. Żyją najczęściej w ukryciu. A jednak bez grzybów nie byłoby naszych lasów, klimatu, a może i w ogóle życia na Ziemi – takiego, jakie znamy dzisiaj.

Grzyby są panami świata, mają niezwykłe cechy, nawiązują zaskakujące sojusze, są pełne zagadek. Robert Hofrichter otwiera nam oczy na niewidzialny ekologiczny wszechświat, który rozciąga się pod naszymi stopami – i nie tylko tam! Książka nie jest leksykonem ani atlasem grzybów. Nie chodzi w niej o porady, jak zbierać i przyrządzać te – niekiedy smaczne, niekiedy podstępne – skarby lasów. Ma raczej na celu wprawić w zdumienie czytelników nieznanym światem i jego fascynującymi zależnościami.

Wybierzmy się więc na ekscytującą wędrówkę przez tajemniczy świat grzybów. Spotkamy w nim prawdziwych arystokratów i przebiegłych oszustów, sieci współpracy i oszałamiających mistrzów przemiany. Przede wszystkim jednak dowiemy się sporo o kontekście życia, o świecie wypełnionym walką i symbiozą, partnerstwem i współzawodnictwem.

Dajmy się oczarować!

Robert Hofrichter - urodzony w 1957 roku austriacki biolog, obrońca przyrody, dziennikarz i fotograf natury. Jest autorem licznych dzieł, w tym słynnego na całym świecie leksykonu grzybów. Fascynującym podziemnym światem zainteresował się w już dzieciństwie i to zainteresowanie nie opuszcza go przez 50 lat!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 8 godz. 37 min 51 sek.
  • ISBN: 9788381239349
  • Tłumacz: Bartosz Nowacki, Monika Kilis
  • Lektor: Stanisław Biczysko
  • Wydawca: Prószyński Media
  • Spis treści
Robert Hofrichter "Tajemnicze życie grzybów" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Tajemnicze życie grzybów
E-book
28,80 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę