Konklawe

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Konklawe
Konklawe
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 66,89  53,51 
Konklawe
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
29,90 
Szczegóły
Opis książki

Potęga Boga. Ambicja człowieka.


W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się najpotężniejszym przywódcą duchowym na świecie.


W Watykanie umiera propagujący ideę Kościoła ubogiego, znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale kardynałowi Lomelemu, mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi Kolegium Kardynalskiego. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami.


Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to, by Duch Święty oświecił ich i pomógł dokonać właściwego wyboru, bardzo szybko jednak obok toczącego się od dziesięcioleci sporu tradycjonalistów i liberałów zaczynają się między nimi całkiem ziemskie intrygi i knowania. Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu, czy jako dziekan kolegium ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych, czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie mrocznej przeszłości głównych pretendentów. Ostateczny wynik konklawe okaże się jednak i tak nie całkiem zgodny z jego intencjami.


Zwroty akcji – objawienia – intrygi – politykierstwo.


Autor bestsellera Autor widmo powraca z nowym współczesnym thrillerem rozgrywającym się za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 września 2021
  • ISBN: 978-83-8215-748-2
  • Tłumacz: Andrzej Szulc
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Robert Harris "Konklawe" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Konklawe
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
29,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę