Nić Arachny

Tekst
Z serii: Siostry Jutrzenki #1
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Renata Kosin za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Nić Arachny
Nić Arachny
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 59,85  47,88 
Nić Arachny
Nić Arachny
Audiobook
Czyta Joanna Domańska
29,95 
Szczegóły
Opis książki

Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze

Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków. Gdzie zielone pola, złote łany i kręte drogi pośród białokorych brzóz i rosochatych wierzb. Gdzie nadal rozmawia się o tym, co minęło, jakby nadal było. I gdzie czasem patrzy się w przyszłość przez pryzmat tego, czego już dawno nie ma. Jest to historia, która pokazuje, że dzisiejszy świat bywa wiernym odbiciem tego wczorajszego, podobnie jak żyjący w nim ludzie.

Fragmentem takiego świata jest też Przytulisko, maleńka podlaska wieś, która z pozoru nie różni się od innych. Tu, w wiekowym dworze, mieszkają dziadkowie Michaliny. Wnuczka spędza u nich każde swoje wakacje. Miejsce to skrywa w sobie wiele sekretów, co potwierdza pewien stary dziennik, w którym tkwi klucz do poznania dziejów rodziny Śmiałowskich. Dziewczyna dzięki niemu odkrywa, że losy jej przodków, mimo upływu czasu snują się nadal, splecione z jej własnym, jak nitki lnianego płótna tkanego przez Arachnę.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 września 2019
Renata Kosin "Nić Arachny" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Nić Arachny
Audiobook
Czyta Joanna Domańska
29,95 
Książka należy do serii
«Siostry Jutrzenki»
Szpulki losów
Kobierce tkane z pajęczyny
Promyk nadziei
-5%
Ksenia Krzeszewska
02 lipca 2020

Dopiero co skończyłam czytać i od razu zdecydowałam podzielić się swoją opinią, aczkolwiek uświadomiłam sobie pisząc ją, że brak mi słów. Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam w tym roku. Autorka po raz kolejny mnie urzekła i zafascynowała swoim kunsztem literackim. Moim zdaniem jest to powieść idealna. Absolutnie. Renata Kosin to prawdziwa mistrzyni słowa, pięknego stylu i języka. «Nić Arachny» to powieść, która odsłoni przed wami skomplikowane, często dramatyczne wydarzenia, które wstrząsnęły rodziną. Przekonacie się jak ważne było zawieranie małżeństw z rozsądku ustalanych według starszyzny rodu i nie mile były widziane mezalianse. Jak dużą rolę odgrywały w społeczności wiejskiej znachorki zwane babkami, które nie jedną osobę wyratowały z opresji. Czekam na kolejny tom z wielką niecierpliwością.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę