Świt, który nie nadejdzieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Odważysz się wejść w przestępczy świat przedwojennej Warszawy?Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Zanim zaczął rozglądać się za pracą, praca znalazła jego i… nie miała nic wspólnego z uczciwym zarobkiem.


Wilmański wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że z przeciwnikami rozprawia się tak, jak robił to słowiański demon – topiąc ich w baniach.


Ernest wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany. Ani że zjawy z przeszłości dopomną się o uwagę…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Remigiusz Mróz "Świt, który nie nadejdzie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Nikodem Soltys
07 maja 2020

Niezwykle klimatyczna książka od jednego z moich ulubionych polskich pisarzy – Remigiusza Mroza. Przenosimy się do przedwojennej, mrocznej Warszawy, której atmosferę pisarz oddał rewelacyjnie. Akcja toczy się spokojnie, ale nie nuży ani przez chwilę, trzyma w napięciu po ostatnie strony. Główny bohater – Wilmański, zostaje przypadkiem wplątany w sprawy grupy gangsterskiej Banników. Nie zabraknie także wątku romantycznego. Autor poruszył również tematykę emancypacji kobiet w tamtym okresie i stopniowe zmiany w podejściu ludzi do równości praw. Z czystym sumieniem polecam, kolejna wspaniała książka.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę