Sprawność. Siła. Witalność – Jak CrossFit® zmienił moje życieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W cieniu  komercyjnych molochów fitness wyrosła nowa moda. Wyczerpujące treningi,  odbywające się w surowych warunkach w garażach i starych halach,  przyciągają rzesze znudzonych bieżniami i skomplikowanymi urządzeniami  amatorów sportu. Szybkie efekty, wspaniali ludzie i satysfakcja  z pokonywania własnych słabości przyćmiewają pot i łzy, którymi zroszone  są maty w boxach.

 Zmuś swoje ciało do maksymalnego wysiłku. Pod  okiem dyplomowanych instruktorów zaciekle rywalizuj z innymi fanatykami  CrossFitu®.Poznaj historię T.J. Murphy’ego. Z kolanami zmasakrowanymi przez  wieloletnie bieganie i perspektywą trudnej operacji stawił się na swój  pierwszy trening CrossFit®. Ta decyzja zmieniła jego życie. Pokonując  drogę od nowicjusza do zapalonego orędownika, Murphy poznaje odpowiedź  na pytanie, dlaczego CrossFit® jest tak popularny i czy jest w stanie  postawić na nogi każdego, fizycznie i psychicznie. Wejdź z nami do boxu.  Skorzystaj z wiedzy dostępnej dotąd tylko dla zawodowców. Rzuć swojemu  ciału nadludzkie wyzwanie. I obserwuj oszałamiające rezultaty.


Chciałem treningiem zaatakować całe ciało. Szukałem  różnorodności, zmienności i dynamiki ćwiczeń. CrossFit to dużo więcej  niż siła. To szybkość, sprawność, mobilność i ciągle zwiększająca się  odporność psychiczna. Zacząłem ćwiczyć w wymiarze sportowym, nie będąc  sportowcem. To specyfika CrossFitu. Stajesz się zawodnikiem. To  fascynujące.

Piotr „Glaca” Mohamed, wokalista Sweet NoiseJestem jedną z tych osób, które mogą naprawdę powiedzieć, że  CrossFit zmienił ich życie. Kiedy odbyłem pierwszy trening, studiowałem  prawo, pracowałem w firmie prawniczej, miałem aspiracje na zostanie  doradcą podatkowym. Po pierwszym treningu CrossFit w ciągu niecałych  dwóch miesięcy rzuciłem wszystko i postanowiłem zostać trenerem. Zawsze  chciałem pomagać ludziom. Teraz robię to za pomocą CrossFitu.

Grzegorz Piekarczyk, CrossFit Lv-1 Trainer & CrossFit 72D ManagerCrossFit. Co w tym pięknego? Społeczność. Fakt, że kompletnie  obcy ludzie zaledwie po kilku wspólnych ekstremalnych treningach stają  ci się bliscy jak bracia. CrossFit to pokonywanie własnych słabości  i walka z samym sobą do ostatnich sił. Hektolitry potu i drżące  z wysiłku ciało. Siła i charakter. To w końcu też radość i ekstaza oraz  szalejące w ciele endorfiny po dobrze wykonanym treningu. To pasja  i sposób na życie.

Magdalena „Lena” Wieczorek, NORDCITY SPORT

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7924-219-1
  • Tłumacz: Jakub Małecki
  • Wydawca: Sine Qua Non
  • Spis treści
T.J. Murphy "Sprawność. Siła. Witalność – Jak CrossFit® zmienił moje życie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Elżbieta Topolewska
23 kwietnia 2020

Sport bardzo dużo znaczy w moim życiu i z nie jednym problemem pomógł mi się uporać. Dlatego chętnie sięgam też po książki z tej dziedziny, aby poszerzać swoją wiedzę o doświadczenia innych ludzi. T.J Murphy, były maratończyk w swojej książce szczegółowo porusza tematy związane z Cross Fitem, m.in. odpowiedniego odżywiania, planów treningowych, ale także porusza kwestie mentalne i korzyści płynące ze sportu, jak na przykład pokonywanie własnych słabości poprzez tak intensywny wysiłek. Reklamowanie sportu i zdrowego stylu życia to coś co zawsze będę popierać, dlatego polecam tę książkę!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę