3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Shitshow!

Tekst
Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje
Z serii: Amerykańska
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nowa książka autora nagrodzonej Pulitzerem „Detroit. Sekcja zwłok Ameryki”!

Charlie LeDuff, ekscentryczny amerykański dziennikarz, wraz z ekipą telewizyjną rusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, oddając głos tym, których na co dzień nikt nie chce słuchać. Biali mężczyźni ciężko pracujący przy wydobyciu ropy, meksykańscy imigranci docierający do USA wpław przez Rio Grande, czarnoskórzy mieszkańcy Baltimore i Detroit żyjący na marginesie społeczeństwa, samotne matki płacące krocie za wodę niezdatną do picia i wielu innych, których poza LeDuffem wysłuchała tylko urna wyborcza.

Ostatnie wybory prezydenckie w USA nie należały do elit z Nowego Jorku, Los Angeles czy Waszyngtonu. Należały do ludzi, jak pisze autor, mieszkających w samym butwiejącym środku, w miejscu, którego nie widać z gabinetów na obu wybrzeżach ani z drapaczy chmur, gdzie ulokowały się medialne elity. Te wybory nie należały do garniturów. Należały do flaneli.

LeDuff nie przebiera w środkach i przekraczając niejedną granicę, obnaża to, co w polityce najgorsze – łapówkarstwo, bezczelność, oderwanie od rzeczywistości i bezkarność. Pokazuje też ignorancję mediów, które zamiast pochylać się nad najsłabszym, poklepują po plecach najsilniejszych.

A więc, Panie i Panowie, zapraszamy! Przed wami niespotykany pokaz pychy, arogancji i głupoty. Degrengolada, cyrk na kółkach, burdel, kipisz… Krótko mówiąc – prawdziwy shitshow!

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 290 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788380498624
  • Tłumacz: Kaja Gucio
  • Wydawca: Czarne
  • Spis treści
Charlie LeDuff "Shitshow!" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Amerykańska»
Wyniosłe wieże
Do przodu, dziewczyny!
Miami 1980
-5%
Dobrosław Komar
09 czerwca 2020

"Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje" to rewelacyjna, otwierająca oczy książka, która na pewno niejednego Polaka zaskoczy. Charlie LeDuff przekazuje nam, że często wyobrażenia o Ameryce ludzi spoza niej są znacznie przesadzone albo nawet iluzyjnie nieprawdziwe. Amerykański sen nie istnieje, a prawdziwa rzeczywistość okazuje się być okrutna i z tendencją do pogarszania się. Na pewno nie jest to książka dla każdego, autor pisze bez owijania w bawełnę i lukrowania, sporo też przeklina. Dla mnie jednak «Shitshow!» okazała się świetną lekturą, narracja pasowała do omawianego tematu, nie była też przesadnie wulgarna. Warto przeczytać, warto być świadomym i uświadamiać innych. Polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę