PłotkaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Płotka
Płotka
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 74,80  59,84 
Płotka
Płotka
Audiobook
Czyta Marta Król
34,90  30,01 
Szczegóły
Opis książki

Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze…

Nieznana twarz Steve’a Jobsa w przejmującej opowieści jego córki

Jedna z 10 najlepszych książek roku według „New York Timesa” i „New Yorkera”

Urodziła się na farmie, a rodzice nadali jej imię pośród pól. Dziewczynkę nazwano Lisa. Tak samo jak komputer, nad którym Steve Jobs pracował, gdy jego partnerka, artystka Chrisann Brennan, zaszła w ciążę. „To nie moje dziecko” – powtarzał latami, mimo że testy DNA nie pozostawiały złudzeń.

Lisa Brennan-Jobs towarzyszyła ojcu w ostatnich chwilach, choć ten niegdyś nie chciał wychowywać córki. Całą swoją energię skupił na komputerze o nazwie Lisa, prototypie Macintosha, który miał okazać się sukcesem. „Jestem jednym z najważniejszych ludzi, których będziesz znać” – usłyszała dwuletnia dziewczynka podczas ich pierwszego spotkania. Wówczas jeszcze nie wiedziała, że grube ryby pożerają płotki…

Spisana z wyczuciem literacka autobiografia. Intymny zapis dorastania i życia w cieniu wielkiego wizjonera. Walka o własny głos w historii zdominowanej przez niezwykle silne osobowości matki i ojca. A także poruszająca opowieść o tym, że na pojednanie nigdy nie jest za późno.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 października 2019
  • ISBN: 9788308067963
  • Tłumacz: Agnieszka Sobolewska
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Lisa Brennan-Jobs "Płotka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Płotka
Audiobook
Czyta Marta Król
34,90  30,01 
Kalina Ulanowska
25 grudnia 2019

Jeśli miałabym wybrać jedno słowo aby opisać tę książkę wybrałabym: SZOKUJĄCA.

Lisa Brennan-Jobs to córka Steve’a Jobsa. «Płotka» to jej autobiografia, która w głównej mierze opowiada o dzieciństwie i ojcu, który będąc dostępnym dla całego świata nie był osiągalny dla niej. Jest to bardzo emocjonalna i niestety smutna i bolesna lektura. Przede wszystkim chyba dla samej autorki, która przez tę książkę próbuje uporać się z przeszłością, być może zrozumieć, wybaczyć. . Chociaż autorka nie rozczula się nad sobą, jest też absolutnie bezpretensjonalna. Myślę, że wielu z was zaskoczy takie oblicze technologicznego boga Steve’a Jobsa. Książka jest świadectwem tego, jakie demony kryje każdy z nas. Bardzo polecam, lektura trudna ale warta uwagi.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę